1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sözleşmeli Hekim Kadrolarında Sona Gelindi
Sözleşmeli Hekim Kadrolarında Sona Gelindi

Sözleşmeli Hekim Kadrolarında Sona Gelindi

Sözleşmeli Hekim Kadrolarında Sona Gelindi

A+A-

Sağlık alanında doğu ve güneydoğu bölgelerinde(5.ve6.bölge) sağlık personelinin sayıca az olmasının yanında hekim sıkıntısıda hat safasındadır. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan hastanelerde sağlık personeli ve hekim olmaması nedeniyle büyük zorluklar yaşanmakta ve hastaların  taşradan merkez hastanelerine gitmek zorunda  kalmaktadırlar. Bu soruna bir son vermek üzere Sağlık bakanlığı ve Maliye bakanlığının ortak yürüttüğü çalışmada sona gelindi. Bu uygulamaya göre zaten var olan  zorunlu  hizmetini yerine getiren hekimlere istenildiği takdirde sözleşmeli statüye geçiltilerek maaşında ortalama %50 oranında zam yapılmaktaydı. En son uygulama bu bölgelerde zorunlu olarak değil gönüllü olarak çalışan hekimleri kapsıyor öyleki bu bölgelerde gönüllü olarak çalışan hekimlerimize isterlerse sözleşmeli kadroya geçiş yapıp maaşlarında    %50 oranında artış sağlayabilecekler. 
Maliye bakanlığı tarafından sözleşmeli hekimler için vize çıktığını ve enkısa zamanda resmi gazetede yayınlanacak olduğunu  Sağlık bakanlığının ise  bu uygulama için son rütüş ları yapması ve yürürülüğü koyması bekleniyor . 1-2 ay içinde edinilen bilgilere göre sağlık bakanlığı bu yönetmeliği çıkaracakve  5. ile 6. bölgelerde çalışan gönüllü acil tıp uzmanları ve pratisyen hekimlerimiz bu uygulamadan yararlanabilceklerdir.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.