1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sözleşmeli İken Kadroya Geçen Memurların Tayin Yasağı
Sözleşmeli İken Kadroya Geçen Memurların Tayin Yasağı

Sözleşmeli İken Kadroya Geçen Memurların Tayin Yasağı

Sözleşmeli pozisyonlarda çalışırken kadroya geçen ve 5 yıl nakil yasağına takılan memurların akıbetine çözüm bulunmalı....

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli pozisyonlarda çalışırken 02.08.2013 tarihli ve 28726 sayılı Resmi Gazete''de 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla memur kadrolarına atananların beş yıl süreyle başka kurum ve kuruluşlara nakillerinin yapılamayacağı kanunla yasaklanmıştır. 

Anılan kanunla memur kadrolarına atananların beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakli yapılamaz." hükmü bulunmaktadır.

Söz konusu tayin yasağından en çok etkilenen kurumların başında Üniversiteler ve Belediyeler gelmektedir.Şöyleki Üniversitelerin ve Belediyelerin başka bir ilde teşkilatı bulunmadığından tek başına bir kurumolarak değerlendirilmektedir.Hal böyle olunca bu kurumlarda görev yapan memurlar eş , becayiş veya özür durumlarından dolayı  5 yıl boyunca nakil talebinde bulunamamaktalardır.

Konuyu Meclis gündemine taşıya Kütahya Milletvekili Sayın Alim IŞIK verdiği soru önergesinde,''Üniversitede çalışan sağlık personelleri bahsedilen yasaya istinaden, eş durumundan, özür durumlarından veya özür durumlarından dolayı hiç bir şekilde nakil yapamamaktadır. Aileler ayrı yaşamaya hala devam etmektedir ve yetkililerden bu sorun karşısında çözüm getirilmesini istemektedir.''dedi.

Nakil yasağına takılan bu memurların gözü bu soru önergesine verilecek cevapta.Kadroya geçen sağlık personelinin nakil yasağı kalkması hususunda Hükümet,DPB ve YÖK çözüm bulmalıdır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.