1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sözleşmeli Memurlar, EYT, Kamuya Personel Alımları ve Taşeron TBMM’de Gündeme Getirildi
Sözleşmeli Memurlar, EYT, Kamuya Personel Alımları ve Taşeron TBMM’de Gündeme Getirildi

Sözleşmeli Memurlar, EYT, Kamuya Personel Alımları ve Taşeron TBMM’de Gündeme Getirildi

Adana Milletvekili Sayın Ayhan Barut 4/B sözleşmeli çalışan personellerin kadro talebini, Emeklilikte Yaşa Takılanlara çözüm isteğini, MEB’e, Tarım’a ve birçok kuruma atamaları ve birçok meslek grubunu TBMM’de gündeme getirdi.

A+A-

Adana Milletvekili Ayhan Barut, kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan 4/B’lilere neden kadro verilmediğini, emeklilikte yaşa takılanlara, atanamayan öğretmenlere, veteriner hekimlere, ziraat, gıda, su ürünleri, orman mühendislerine, radyoloji uzmanlarına, taşeron olarak çalışanlara ve işsizlere ne zaman çözüm üretileceğini TBMM’de gündeme getirdi.

Adana Milletvekili Ayhan Barut, kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan ve 4/B’li olarak nitelendirilen 300 bin insana verilen kadro sözü yerine getirilmediğini gündeme getirdi. 4/B Kadro, EYT, Kamuya personel alımı ihtiyaçları vb. konularda açıklamalarda bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde geçen dönemde ve çok sayıda milletvekili, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verildiğini fakat çoğunluk partilerin buna destek vermediğini belirtti. Sözleşmeli personeller kadroya geçmek için hâlâ bir umutla beklemektedir.

2011 seçimlerinde 4/B’lilere kadro verilmişken o tarihten bu yana işe alınan sözleşmeli personele neden kadro verilmiyor? Bir türlü göz önüne alınmayan milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılanlara, Atanamayan Öğretmenlere, ziraat mühendislerine, veteriner hekimlerine, gıda, su ürünleri, orman mühendislerine, peyzaj, jeoloji ve diğer meslek gruplarına, radyoloji uzmanlarına, zorlanan uzman çavuşlara, taşeron çalışanlarına, 4/B’lilere ve işsiz insanlarımıza ne zaman çözüm üreteceksiniz? Bu konuda bir girişiminiz olacak mı? Sorularıyla TBMM’de birçok konu gündeme getirildi.

Etiketler : , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler