1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Sözleşmeli Öğretmen 2019 Mülakat Sonuçları Açıklandı Atamalar Ne Zaman Olacak
Sözleşmeli Öğretmen 2019 Mülakat Sonuçları Açıklandı Atamalar Ne Zaman Olacak

Sözleşmeli Öğretmen 2019 Mülakat Sonuçları Açıklandı Atamalar Ne Zaman Olacak

12 Haziran – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan sözleşmeli öğretmen mülakatları 4 Temmuz 2019 tarihinde açıklandı. Mülakatlara katılan binlerce aday heyecanla bugünü bekledi. Başarılı olan adaylar tercihlerini ne zaman yapacak?

A+A-

Sözleşmeli öğretmen mülakatları MEB tarafından 12 –30 Haziran 2019 tarih aralığında yapıldı. Öğretmen olarak atanabilmek için bekleyen binlerce aday mülakat sonuçlarını merak ediyor. Bu heyecanlı bekleyişin ardından mülakatta başarılı sayılan adaylar tercih yapabilecekler. Sözleşmeli öğretmenlik atama işlemleri ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

2019 Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları bugün açıklandı. Haziran ayında mülakata giren öğretmen adaylarını heyecanlı bir bekleyiş sardı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin beklenen gün geldi. Sözlü sınava katılan sözleşmeli öğretmen adaylarının başarılı sayılabilmesi için 60 ve üzeri puan almaları gerekiyor. Başarılı olan adaylar, en fazla 20 eğitim kurumu için elektronik ortamda tercihte bulunabilecek.

Mülakat sonuçları MEB’in takvimine göre 4 Temmuz 2019 olarak yer alıyor. Tercihler ne zaman yapılacak? MEB sözleşmeli öğretmen atama işlemlerini ne zaman yapacak? Sözleşmeli öğretmenlerimiz göreve ne zaman başlayacak?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK

12 Haziran – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılan sözleşmeli öğretmen mülakatlarının bugün açıklanması bekleniyor. Mülakatlara katılan binlerce aday heyecanla bekliyor. Peki mülakat sonuçları açıklandı mı? Tercihler ne zaman yapılacak?

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçlarına göre 60 ve üzeri puan alan öğretmen adayları tercih işlemi yapabilecek. Tercihler, aynı il veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne onaylatılabilecek. Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar ise 8-10 Temmuz’da yapılacak. MEB sözleşmeli öğretmen tercih sonuçlarını ise 16 Temmuz 2019 tarihinde açıklayacak.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin tercih ve atama takvimine göre öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos’ta alınacak. Öğretmenlerin atama sonuçlarını ise MEB 9 Ağustos’ta açıklayacak. Atanan sözleşmeli öğretmenlerimiz Eylül ayında göreve başlayacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler