1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Sözleşmeli Öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelikte değişiklik yaptı. Değişiklik 27 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Sözleşmeli öğretmen alımında yapılan değişiklik için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçtiğimiz yıl yayımlanarak yürürlüğe giren MEB Sözleşmeli Öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapıldı. Yönetmelik 3 Ağustos 2016 tarihli ve 29790 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış ve Sözleşmeli Öğretmen alımları 2016 ve 2017 yıllarında kadroludan sözleşmeliye dönmüştü.

Sözleşmeli Öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelikte Sözlü sınav komisyonunun oluşumunda değişiklik yapıldı. 2016 yılında çıkan yönetmelikte sözlü sınav komisyonu şu şekilde oluşmaktaydı:

Sözlü sınav komisyonu; Bakan veya görevlendireceği birim amiri tarafından belirlenen kamu görevlilerinden oluşacak bir başkan, iki asıl ve ihtiyaç duyulduğunda değerlendirilmek üzere iki yedek üyeden oluşur. Yedek üyeler, sınav merkezlerinde oluşturulan yedek üye havuzundan görevlendirilir.

27 Ekim 2017 tarihli değişiklikle sözlü sınav komisyonu şu üyelerden oluşacak:

Sözlü sınav komisyonu (yeni hüküm); Bakan veya görevlendireceği birim amiri tarafından Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında şube müdürü ve üstü unvanlı kadrolarda görev yapan personel arasından belirlenen bir başkan, iki asıl ve ihtiyaç duyulduğunda değerlendirilmek üzere iki yedek üyeden oluşur.

Yedek üyeler, sınav merkezlerinde oluşturulan yedek üye havuzundan görevlendirilir. İhtiyaç duyulması halinde üyelerden biri, Bakanlıkça, öğretmen adayı yetiştiren yükseköğretim kurumlarında görev yapan öğretim üyeleri arasından belirlenebilir.

Yönetmelik değişikliği resmi gazete hükmü için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelik TAM METNİ için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum