1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Sözleşmeli Öğretmen Alımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Resmi Gazete’de sözleşmeli öğretmen istihdamı yönetmeliğinde değişiklik yayımlandı. Yapılan değişiklikle sözleşmeli öğretmen alımı yönetmeliğinde 2 basit kavram değişikliğine gidildi.

A+A-

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 23 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sözleşmeli öğretmen alımı yönetmeliğinde yapılan değişiklik, köklü bir değişiklik içermiyor. Yalnızca 2 küçük kavramsal değişikliğe gidildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmeliğin 17. maddesinde bir kelime değiştirildi. İlgili maddede yer alan, sözleşmeli öğretmenlerin adaylık eğitimine tabi tutulmaları şeklindeki hükümde; “adaylık eğitimi” ifadesi “adaylık süreci” şeklinde yeniden düzenlendi.

Yönetmelik değişikliğinin 2. maddesi de benzer bir değişiklik içeriyor. Sözleşmeli öğretmenlerin bulundukları kurumda kadrolu statüye geçirilmesi konusunu içeren 19. maddenin 1. cümlesinde teknik bir değişiklik yapıldı. Bu maddede yer alan “dört yıllık çalışma süresini tamamlayarak adaylık sürecinde başarılı olanlar” ifadesi, “adaylık sürecinde başarılı olan ve sözleşme gereği dört yıllık çalışma süresini tamamlayanlar” şeklinde değiştirildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.