1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Sözleşmeli Öğretmen Atamalarında Ek Yerleştirme Talebi
Sözleşmeli Öğretmen Atamalarında Ek Yerleştirme Talebi

Sözleşmeli Öğretmen Atamalarında Ek Yerleştirme Talebi

Milli Eğitim Bakanlığının 2019 yılı sözleşmeli öğretmen atamalarında ek yerleştirme yapması talep edildi. Boş kalan kadrolara ek yerleştirme talebi My Memur haberde.

A+A-

Türk Eğitim-Sen tarafından 2019 yılı sözleşmeli öğretmen atamalarında boş kalan kadrolara ek yerleştirme talebinde bulunuldu. Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmeli öğretmen atamaları yapılmıştır. Ancak daha önceki yıllarda atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanların yerine puan üstünlüğüne göre ek yerleştirme yapıldığı halde 2019 yılında bu uygulama gerçekleştirilmemiştir.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, 2019 yılı sözleşmeli öğretmen atamalarında, atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanların yerine daha önceki yıllarda olduğu gibi puan üstünlüğüne göre ek yerleştirme yapılması suretiyle mağduriyetlerin giderilmesi hususunda talepte bulunduk.

MEB’ YAPILAN BAŞVURU TAM METNİ

Sözleşmeli Öğretmen Atamalarında Ek Yerleştirme

Bakanlığınıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında sözleşmeli öğretmen atamaları yapılmıştır. Ancak daha önceki yıllarda atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanların yerine puan üstünlüğüne göre ek yerleştirme yapıldığı halde 2019 yılında bu uygulama gerçekleştirilmemiştir. Bu durum atama bekleyen çok sayıda öğretmenimiz için mağduriyete neden olmakta olup, eşitlik ilkesine de aykırıdır.

Bu bağlamda, 2019 yılı sözleşmeli öğretmen atamalarında, atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanlar nedeniyle boş kalan kadrolar var ise bu kadrolara daha önceki yıllarda olduğu gibi puan üstünlüğüne göre ek yerleştirme yapılması suretiyle mağduriyetlerin giderilmesi hususunda gereğinin yapılması istenildi.

Resmi talep yazısı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler