1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik 30 Temmuz 2019 Resmi Gazetede Değişti
Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik 30 Temmuz 2019 Resmi Gazetede Değişti

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik 30 Temmuz 2019 Resmi Gazetede Değişti

Sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 20 Temmuz 2019 tarihli ve 30837 sayılı resmi gazetede yayımlandı. Sözleşmeli öğretmen alımında tercih sayısı değiştirildi. İşte tüm detaylar.

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığı MEB tarafından “SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN İSTİHDAMINA İLİŞKİN YÖNETMELİK” değişikliği yönetmelik 20 Temmuz 2019 tarihli ve 30837 sayılı resmi gazetede yayımlandı. Sözleşmeli öğretmen alımı yönetmeliğinde sadece tek maddenin içeriğinde tercih sayısı değişti. 20 olan tercih hakkı 40 olarak değişti.

Bu Yönetmeliğin amacı, öncelikle kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde olmak üzere Millî Eğitim Bakanlığının boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN İSTİHDAMINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 3 Ağustos 2016 tarihli ve 29790 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin 14 üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “20” ibaresi “40” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

ATAMA BAŞVURUSU VE TERCİHLER

Sözlü sınav sonrasında sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih hakkı kazananların atama başvuruları, sözlü sınav sonuçlarının kesinleştiği tarihten itibaren ilan edilen süre içinde elektronik ortamda alınır.

Sözleşmeli öğretmenliğe atanma isteğinde bulunanlara en fazla 40 tercih hakkı verilir. Adaylar başvurularında, tercihleri dışına atanmayı kabul edip etmediklerini de belirtir. Tercihleri dışında atanmayı kabul etmediğini beyan eden adayların tercihlerine yerleştirilemedikleri takdirde atamaları yapılmaz.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarında 40 tercih hakkı tüm başvurularda, örneğin; iller arası yer değişikliğinde, il ili yer değişikliğinde ve mazeret tayinlerinde 40 tercih hakkı verilmekteydi. Aynı şekilde sözleşmeli öğretmen alımlarında da 40’a çıkarıldı.

20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı 20 bin öğretmen alımı kapsamında tercihleri 30 Temmuz 2019 ile 5 Ağustos 2019 tarihleri arasında aldıktan sonra öğretmen alımı atamaları ise 9 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Öğretmen atama tercihleri değişiklik resmi metni:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler