Sözleşmeli Öğretmene İl İçi, İl Dışı, Özür Tayini Hatta Başarı Belgesi de Yok

Anadolu Eğitim Sendikası AES Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri Muhammet Ali Gezici sosyal medya hesabı twitter’dan sözleşmeli öğretmenlere ses oldu. Sözleşmeli öğretmenin hiçbir hakkı olmadığı gibi başarı belgesi de verilmeyecek!

39205
Abone Ol
Daha Fazla

Anadolu Eğitim Sendikası AES Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri Muhammet Ali Gezici sosyal medya hesabı twitter’dan sözleşmeli öğretmenlere ses oldu. Sözleşmeli öğretmenin hiçbir hakkı olmadığı gibi başarı belgesi de verilmeyecek!

AES temsilcisi Muhammet Ali Gezici yaptığı açıklamada “İller arası tayin yok, il içi tayin yok, özür durumundan tayin yok, başarı belgesi yok. Arkadaş bu sözleşmeli öğretmenler UGANDA devletinin mi öğretmeni?” şeklinde ifadelerde bulundu.

Sözleşmeli öğretmenler hangi durumda tayin hakkı vardır? Sözleşmeli öğretmenlerden her iki eş de sözleşmeli olması durumunda ancak tayin hakkı vardır. Eşlerden birinin talebi üzerine diğer eşin yanına tayin yapılmakta. Aksi durumda sözleşmeli öğretmene tayin hakkı yok.

Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenler ne il içi, ne iller arası, ne eş durumu, ne özür durumu, ne eğitim ne sağlık durumlarından dolayı tayin hakkı verilmektedir. Kısacası hiçbir şekilde tayin hakkı bulunmuyor. MEB’in belirlediği süre sonunda kadrolu göreve başladıktan sonra ancak tayin hakkı verilecektir.

Son olarak da sözleşmeli öğretmenler için başarı belgesi verilmeyeceğine dair yazı yayımlandı. Yazının detayları şu şekildedir:

Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 19 Ocak 2018 tarih ve 1484586 sayılı yazıları. İlçemize bağlı Okul ve Kurum Müdürlüklerinde görev yapan Sözleşmeli Öğretmenlere Başarı Belgesi verilip verilmeyeceği ile ilgili görüş sunulmuş, Bakanlığımız İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğünün ilgi yazılarında verilemeyeceği belirtilmiş olup, bundan böyle Okul ve Kurum Müdürlüklerinin Sözleşmeli Öğretmenlere başarı belgesi verilmesi için teklif etmemelerini, aksi takdirde yasal işlem yapılacağı ve son iki yılda Okulunuzda görev yapıp başarı belgesi verilen Sözleşmeli Öğretmenlerin isim listeleri ile Başarı Belgelerinin asıllarının Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Özlük-1) Bölümüne 7 Şubat 2018 Çarşamba gününe kadar gönderilmesi hususunda Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

my-memur-001.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!