1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sözleşmeli Öğretmenler Adalet Bekliyor
Sözleşmeli Öğretmenler Adalet Bekliyor

Sözleşmeli Öğretmenler Adalet Bekliyor

Eşinden, çocuğundan ayrı olan bir öğretmen ne kadar verimli olabilir? Anayasal hak olan aile bütünlüğü sağlanmalıdır. Sözleşmeli öğretmenler en kısa sürede kadroya geçirilmelidir. AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli eşler için tayin hakkı verdi. Fakat eksik bir tayin hakkı! Sadece her ikisi de sözleşmeli öğretmenler için eş durumu tayin hakkı verildi. Eşi özelde olan veya farklı kurumlarda olan eşler için durum aynı değil.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı sözleşmeli öğretmenlerin haykırışlarını dile getirerek şu ifadelerde bulundu. Eşinden, çocuğundan ayrı olan bir öğretmen ne kadar verimli olabilir? Anayasal hak olan aile bütünlüğü sağlanmalıdır. Sözleşmeli öğretmenler en kısa sürede kadroya geçirilmeli, bu zamana kadar da özür grubu hakkından yararlanmalıdır.

Sözleşmeli öğretmenlerimizden eşleri yine Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar için eş durumu başvurusu yapabilecek. Peki eşi sözleşmeli öğretmen olmayanlar ne olacak?

AES Genel Başkanı Öğretici sözleşmeli öğretmenlik yapmış bir genel başkan olarak tekrar şu sözleri söylediğini dile getirdi: Daha önce denenmiş ve başarısız olmuş bir uygulama olan SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK bir an önce kaldırılmalıdır. Bu uygulamanın başarılı olma ihtimali yoktur.

Çalışma zorluğu olan bölgelere öğretmen tutmanın yolu SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK değildir, olmamalıdır. Bu bölgelerde öğretmen tutmanın yolu teşvik ile birlikte adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme sistemidir.

MEB ailelerin parçalanmasına, eşlerin ve çocukların ayrı kalmasına izin vermemelidir. MEB bütün öğretmenlerimizi kadroya almalı ve en kısa sürede anayasal hak olan aile bütünlüğünü sağlamalıdır. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler