1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Sözleşmeli Öğretmenler İçin Aile Birliği Şart
Sözleşmeli Öğretmenler İçin Aile Birliği Şart

Sözleşmeli Öğretmenler İçin Aile Birliği Şart

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlere aile birliğinden tayin hakkını sadece her iki eş de öğretmense veriyor. Eşi özelde veya farklı kurumlarda kadrolu çalışsa dahi eş durumu tayin hakkı yok. MHP Milletvekili sayın Arzu Erdem'den sözleşmeli

A+A-

Sözleşmeli öğretmenlerimizde aile birliği şart olduğu bir kez daha Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili sayın Arzu Erdem tarafından gündeme getirildi. Sayın Erdem, Mutlu öğretmen, mutlu öğrenci, mutlu toplum sloganıyla #SözlÖğrtmenAilesiMağdur hashtag’i ile şu anda sözleşmeli öğretmenlerin haklı olan taleplerinin yerine getirilmesini istiyor.

Sözleşmeli öğretmenlerimizin haklı davalarında yanlarında olduğunu ve mücadeleye devam ettiğini belirten Sayın Erdem sözleşmeli öğretmenlikte uygulanan eş durumu mağduriyetinin sona erdirilmesini talep ediyor.

6 Aralık 2017'de yaptığı TBMM Genel kurul konuşmasında sözleşmeli öğretmenlerle ilgili Sayın Erdem Şu sözleri söylemişti: Sözleşmeli öğretmenlerimizle ilgili bir sistem getirildi. Ancak sözleşmeli öğretmenlerimizle ilgili, iki eş birbirinden ayrı yerlerde görev yaptıkları için aile bütünlüğü noktasında büyük bir sıkıntı oluşturmuştur ve çocuklarından ayrı yaşamak zorundalar, bu anlamda büyük bir sıkıntı oluşmakta. Bir ara formülle oradaki sıkıntı giderilebilir diye düşünüyorum.

#SözlÖğrtmenAilesiMağdur hashtag’i ile sosyal medyayı sallayan öğretmenlerin Twitter’dan paylaşımlarını sayın yetkililerin okumaları adına bir kez de buradan yaplaşıyoruz. Lütfen sözleşmeli öğretmenlerin haklı sesi duyulsun ve “eş durumu tayin hakkı” bir an önce verilsin.

Duyun sesimizi ailemizden ayrı 1 gün 1 yıl gibi geçiyor. Topluma zarar veren bu uygulamaya son verin.

Doğuda öğretmen açığı kalmamış. Eşinden, çocuğundan ayrı kalan tüm sözleşmeli öğretmenlerin aile birliği sağlansın ve ondan sonra yeni atamalar yapılsın lütfen.

Vekilim duymak istemiyorlar nasıl 6 yıl  geçecek ailemizden uzakta . Bıçak kemiğe dayanınca pes mi edelim

Bakanımızın son açıklamaları; *Doğuda öğretmen açığı kalmadı. *Yeni atamalar batıya yapılacak. O zaman ilk atananların günahı ne? Tüm sözleşmeli öğretmenlerin AİLE BİRLİĞİ sağlanmalı ve daha sonra yeni atamalar yapılmalı.

Peygamber efendimiz: "Allah nezdinde evlilikten daha sevimli bir bina inşa edilmemiştir" buyurmuştur. Biz de yuvalarımızın peşindeyiz.

Hangi meslek 2 yıl boyunca ailesinden ayrı hizmet yapıyor ülkede askerlik bile 2 yıl sürmüyor yazık ailelere boşa masraflara özlem hasret yeter. Sistem daha da çıkmaza sokacak eğitimi

Nişanlımla iki yıldır evlenemiyoruz bu yaz düğünümüz var ama ayrı yaşamaktan korkuyoruz. Bu sistem aile kurulmasına izin vermiyor.

Arzu hanım, siz de bir kadın bir annesiniz Allah rızası için bu bize yapılan hak mı reva mı? 35 yaşındayım. Çocuğum olmuyor. Tüp bebek tedavi masrafları ortada. Bakan bey ya işin ya eşin diyor. Eşim asgari ücretle çalışıyor. İşi bırakıp gitsem geçimimi tedavimi Sn Yılmaz karşılayacak mı?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler