1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Sözleşmeli Öğretmenlere Müjdeli Haber: 3200 Sözleşmeli Öğretmen Kadroya Geçiyor!
Sözleşmeli Öğretmenlere Müjdeli Haber: 3200 Sözleşmeli Öğretmen Kadroya Geçiyor!

Sözleşmeli Öğretmenlere Müjdeli Haber: 3200 Sözleşmeli Öğretmen Kadroya Geçiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasıyla ilgili bir sosyal medya hesabından müjde verdi.

A+A-

Sözleşmeli öğretmenlere müjde Milli Eğitim Bakanlığı MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’dan geldi. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Aydoğdu 3200 sözleşmeli öğretmenin kadroya geçiş kararnamesinin illere gönderildiğini duyurdu.

Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabından “3.200 sözleşmeli öğretmenimizin kadroya geçiş kararnamesini il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi; hafta başı ise gün gün gönderilecek. Allah hayırlı etsin.” şeklinde paylaşım yaptı.

Sözleşmeli öğretmenlerin 2016’da 6755 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında çalışma süresi 4 yıldı, 2 yıl sonra da tayin isteme hakları vardı. Yapılan düzenleme ile bu yıl  Sözleşmeli öğretmenler 3+1 kuralına göre kadroya alınacak. 3 yıl çalışıp kadro alan sözleşmeli öğretmenler 1 yıl daha çalıştıktan sonra tayin isteyebilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN EŞ DURUMU TAYİNİ

Sözleşmeli öğretmenler aile birliğinin sağlanması için eş durumu tayin hakkının bu yıl kendilerine verilmesini talep ediyor. Sözleşmeli öğretmenler tüm öğretenlerin kadroya alınmasını ve tayin haklarının eşit olmasını istiyorlar. Tayin isteyen sözleşmeli öğretmenler MEB’e sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Sendikalarında sözleşmeli öğretmenlerin tayin hakkı ile ilgili çalışmaları devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler