Sözleşmeli Öğretmenliğin Çözümüne Öneri Zorunlu Hizmet Tazminatı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sözleşmeli öğretmenlikle ilgili açıklamalarına dair sosyal medyadan tepkisini gösterdi. Genel Başkan zorunlu hizmet tazminatı ile sorun çözülecektir dedi.

featured

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin çakılı olarak yapılmasının bir nevi mecburi olduğunu ve bu sistemin uygulanması ile öğretmenlerin atandıkları ilk yerde kalmaları sağlandığını belirtti.

Fakat gerek sendika yetkilileri gerekse sözleşmeli öğretmenler haklı nedenlerle Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına tepkili.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da sosyal medyada yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenliğin çözümünün oldukça basit olduğunu açıkladı. Yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

Genel Başkan Talip Geylan, Sayın İsmet Yılmaz çakılı sözleşmeli öğretmenlik istihdamını “Bu sistemi yapmazsak burada öğretmen tutamayız” diyerek savunduğunu belirtti. Bunun yanlış olduğunu belirten Geylan yıllardır önerdikleri sistemi açıkladı.

ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI uygulamasının getirilmesi ile bu problemim anında çözüleceğini belirtti. Öğretmenlerin esir edilmemesi gerektiğini, bilakis teşvik edilmesi gerekliliğini bir kez daha vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sözleşmeli Öğretmenliğin Çözümüne Öneri Zorunlu Hizmet Tazminatı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!