Sözleşmeli Öğretmenlik Branşlara Göre Başvuru Sayısı Açıklandı

2017 yılı sözleşmeli öğretmenlik tercihleri sona erdi. Buna göre branşlara göre başvuru sayıları da belli oldu. İlk atama ekranına göre sözleşmeli öğretmenlik başvuru sayısı haberimizde yer alıyor.

featured

2017 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimine göre düzenlenen sözleşmeli öğretmen atama tercihleri sona erdi. 10 Temmuz’da başlayan ve 17 Temmuz 2017 tarihinde saat 18:00 itibariyle sona eren başvuruların sonucuna göre 20 bin öğretmenin ataması gerçekleştirilecek. Başvurular sonunda başvuru yapan öğretmen adayı sayısı da branşlara göre ve toplam olarak belli oldu.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce açılan ilk atama ekranında sözleşmeli öğretmenlik tercihlerine toplam başvuru sayısı 47 bin 65 oldu. Mülakattan 60 ve üzeri alan öğretmenlerden yüzde 90’ı kurum tercihi yaparak 20 bin öğretmen atamasında atanmak istediği yerleri belirtti. Bu kapsamda her aday en fazla 20 tercihte bulunabildi.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında en çok başvuru sınıf öğretmenliği branşında yapıldı. 3570 sınıf öğretmenine 7818 aday başvuru yaptı. Bu, kontenjana göre yüzde 218’lik bir başvuru anlamına geliyor. Sınıf öğretmenliğinden sonra en çok başvuru ise din kültürü ve ahlak bilgisi branşında yapıldı. 2143 din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni kontenjanına 5441 başvuru yapıldı.

Sınıf öğretmenliği ile din kültürü ve ahlak bilgisi branşlarının yanı sıra İngilizce öğretmenliği, ilköğretim matematik öğretmenliği, beden eğitimi, okul öncesi öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği gibi branşlar da en çok başvuru yapılan branşlar arasında yer aldı. Sözleşmeli öğretmenlik branşlara göre başvuru sayısını daha detaylı incelemek için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sözleşmeli Öğretmenlik Branşlara Göre Başvuru Sayısı Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!