1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar 5 Şubat Resmi Gazetede Değişti
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar 5 Şubat Resmi Gazetede Değişti

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar 5 Şubat Resmi Gazetede Değişti

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar 5 Şubat 2019 tarihli ve 30677 sayılı resmî gazetede değişti. Değişikliklere dair detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

5 Şubat 2019 tarihli ve 30677 sayılı resmî gazetede Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe dair detayları My Memur olarak hazırladık.

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükmü uyarınca kamu idare, kurum ve kuruluşlarında mali yılla sınırlı olarak sözleşme ile çalıştırılan ve işçi sayılmayan kamu hizmeti görevlileri hakkında uygulanmaktadır.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esasların yürürlüğe konulmasına, 14 Temmuz1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince karar verilmiştir hükmü bugün yayımlanan 704 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde yer aldı.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3 üncü maddesinin üçüncü fıkrasına “pilot” ibaresinden önce gelmek üzere “Savunma Sanayii İcra Komitesince uygun bulunan araştırma-geliştirme projelerinde çalıştırılacaklar ile” ibaresi eklenmiştir.

Değişiklik yapılan madde:

Sözleşme ücretleri; havacılık simülatör uzmanı, helikopter makinisti ve uçuş teknisyeni pozisyonlarıyla uçuş ile ilgili bakım ve kontrolörlük ve yükseköğretim kurumlarının gemiadamı pozisyonları ile araştırma-geliştirme proje hizmetlerine ilişkin pozisyonlarda çalıştırılacaklar için ikinci fıkrada belirtilen tavan ücretin iki katını, Savunma Sanayii İcra Komitesince uygun bulunan araştırma-geliştirme projelerinde çalıştırılacaklar ile pilot ve havacılık sertifikasyon uzmanı pozisyonlarında çalıştırılacaklar için ise üç katını geçmemek kaydıyla belirlenebilir. Resmi gazete değişiklik tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler