1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Değişti! Resmi Gazete 20 Şubat 2020
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Değişti! Resmi Gazete 20 Şubat 2020

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Değişti! Resmi Gazete 20 Şubat 2020

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair esaslar 20 Şubat 2020 tarihli ve 31045 sayılı resmi gazetede değişti. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

20 Şubat 2020 Tarihli ve 31045 Sayılı Resmi Gazetede Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar yayımlanarak yürürlüğe girdi. “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda” yapılan değişikliğin ayrıntılarını “My Memur” olarak bu haberimizde hazırladık.

Ekli “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar”ın yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası gereğince karar verilmiştir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir denilen Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yapılan değişiklikler şu şekildedir:

Dışişleri Bakanlığında bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak mütercim-tercüman ve dışişleri hukuk uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, yukarıdaki hükümlere bağlı olmaksızın Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilir.

Aynı Esasların eki 3 sayılı Cetvele “ÇÖZÜMLEYİCİ” ibaresinden sonra gelmek üzere “DIŞİŞLERİ HUKUK UZMANI” ibaresi eklenmiştir.

Aynı Esasların eki 4 sayılı Cetvelin “A- SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL” bölümüne alfabetik olarak teselsül ettirilmek üzere aşağıdaki satır eklenmiştir.

Hukuk fakültesi mezunu olmak veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden mezun olmak, en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Bu Esasları Cumhurbaşkanı yürütür.

Değişiklik için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler