Sözleşmeli Personel Maaş İşlemlerinde Değişiklik Yapılıyor

Maliye Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel maaşları hakkında bir duyuru yayınlandı. Buna göre sözleşmeli personel maaş ödeme işlemlerinde değişiklik yapıldı.

32634
Daha Fazla Göster

Maliye Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel maaş ödemeleri hakkında bir duyuru yayınlandı. Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanan duyuruda sözleşmeli personellerin maaş ödemelerinde değişiklik yapıldığı belirtildi. Bu kapsamda Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) hakkında bilgi verildi.

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca kamuda istihdam edilen sözleşmeli personelin maaş işlemleri KPHYS üzerinden gerçekleştirilecek. Açıklamada bu yönde çalışmaların tamamlandığı, 2017 yılının Mart ayı itibariyle Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında pilot uygulamaya geçildiği ifade edildi.

KPHYS pilot uygulamasına Haziran ayında Ağrı, Elazığ ve Karaman illerine ait tüm harcama birimleri ile Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ankara İl Müdürlüğü de dahil edildi. Duyuruda 2017 yılının sonuna kadar tüm idarelerin 4/B sözleşmeli personel işlemlerinin elektronik ortama alınacağı vurgulandı.

Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) ile sözleşmeli personellerin veri girişleri, maaş hesaplamaları, muhasebe birimlerine gönderme işlemleri gibi işlemler gerçekleştirilebilecek. Bu sistem sözleşmeli personellerinin maaş ödemelerinin hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sözleşmeli Personel Maaş İşlemlerinde Değişiklik Yapılıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!