1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Bakan ve Milletvekillerine İletildi
Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Bakan ve Milletvekillerine İletildi

Sözleşmeli Personele Kadro Talebi Bakan ve Milletvekillerine İletildi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN tarafından “Sözleşmeli Personele Kadro” Talebini İçeren Mektup 16 Bakan, 524 Milletvekiline iletildi. Sözleşmeli personele kadro talebi detayları My Memur haberde.

A+A-

Sözleşmeli personele kadro verilmesine ilişkin olarak Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN tarafından yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından, kadro talebini içeren mektup 16 Bakan ve 524 Milletvekiline iletildi.

Gönderilen mektupların ardından bir açıklamada bulunan BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Levent Uslu, sözleşmeli personele acil olarak kadro verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Artık deniz bitmiştir! 31 Aralık 2019’dan önce kadro verilmeli ve sözleşmeli personel ve aileleri bu krizden çıkarılıp rahat bir nefes almalıdırlar. Emeğin ve emekçinin sesini, talebini ve sorununu dile getirmeye devam edeceğiz." Açıklamasında bulundu.

6 YILDIR SÖZLEŞMELİ PERSONELİN BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

2011 ve 2013 yıllarında yaklaşık 300 bin sözleşmeli personele kadro verildiğini hatırlatan Genel Başkan Uslu, yaklaşık 6 yılı aşkın bir süredir sözleşmeli personelin kadro konusunda bekleyişinin sürdüğünü dile getirdi. 31 Mart seçimlerinin ardından sözleşmeli personelin mağduriyetinin arttığını dile getirildi.

Altı yılı aşkın bir süredir çalışan sözleşmeli personellerin iş akitlerinin fesih edilmeye başlandığı haberleri geliyor. Bu mağduriyet göz önüne alınarak 31 Mart 2019 tarihinin milat olması ve haksız yere işini kaybeden sözleşmeli personellerin işlerine iade edilmesi gerekmektedir denildi.

Sözleşmeli personelin kadroya alınması bütçeye hiçbir ek yük getirmediği gibi, yüzde 25 oranında tasarrufta sağlamaktadır. Sözleşmeli personel istihdamı bir an önce son bulmalıdır. 31 Mart seçimlerinden sonra yaşanan kriz ve kıyım emekçiye tekrar yaşatılmamalıdır. Kamu ve yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personele kadro verilerek bu istihdam şekli rafa kaldırılmalıdır. Geleceği belli olmayan istihdam şekilleri kişiyi, çocuklarını ve ailelerini huzursuz ederek büyük travmalara neden olmaktadır ifadelerini kullandı.

KADRO TALEBİ TBMM ve BAKANLARA İLETİLDİ

Sözleşmeli personele kadro talebine ilişkin çözüm mercilerine sorunlar iletildi ve geride bırakılan 5.Dönem Toplu Sözleşme sürecinde bu sorun da dile getirildi. 2018 Ekim ayından itibaren bu krizi çözmek için Bem-Bir-Sen tüm muhatapları ile görüştüğü açıklandı. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin talebi içeren mektubu yetkililere ulaştırdı. 13 Aralık tarihi itibarıyla da bu sorunun çözülmesi adına 16 Bakana ve 524 Milletvekiline sözleşmeli personele kadro talebi içeren mektup iletildi.

talep.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler