1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sözleşmeli Personele Kadro TBMM Genel Kurulunda Gündeme Getirildi
Sözleşmeli Personele Kadro TBMM Genel Kurulunda Gündeme Getirildi

Sözleşmeli Personele Kadro TBMM Genel Kurulunda Gündeme Getirildi

Kamuda çift başlılığın sona erdirilmesi ve kadrolu ile sözleşmeli çalışan personel arasındaki ayrımın bitirilmesi için her mecrada büyük mücadele veriliyor. TBMM'de bugün sözleşmeli personellerin kadro talepleri gündeme geldi.

A+A-

Kamu kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri uyarınca, 5393/49 sayılı Kanuna tabi olarak; sözleşmeli, idari hizmet sözleşmesi, kamu dışı sağlık personeli, vekil gibi adlar altında uygulanan çeşitli istihdam modelleri, çok başlı ve karmaşık bir yapı bulunmaktadır.

Sözleşmeli personellerin kadro talepleri her gün sosyal medyayı da sallamaya devam ediyor. Hemen hemen her gün milyonlarca twit atılarak Twittter'da üst sıralarda SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO talebi gündeme geliyor ve son zamanlarda da bu talep en üst seviyeye çıkmış durumda.

20 Şubat 2019 Çarşamba günü itibarıyla TBMM Genel Kurulunda sözleşmeli personele kadro gündeme getirildi. CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin Sözleşmeli personellerin kadro taleplerine dair önemli bir konuşmaya imza attı. İşte TBMM Genel Kurulundaki Sözleşmeli Memurlarla İlgili konuşma:

Bu yüce Meclis çatısı altında defalarca söz alıyor, ülkemizin ve halkımızın sorunlarına değinerek çözüm istiyoruz. Bu anlamda, sayıları 300 bini bulan ve kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B'li olarak istihdam edilen sözleşmeli çalışanlara verilen sözlerin yerine getirilmesi için ısrarımızı sürdürüyoruz. Yüz binlerce sözleşmeli personel kadroya geçmek için hâlâ beklemektedir. Bu konuda sürekli söz veriliyor ama ne hikmetse bir türlü daimî kadro verilmiyor.

Sayın iktidar mensuplarına sesleniyorum: Zaman kaybetmeden 4/B'li sözleşmeli personel bir an önce iş güvencesine kavuşmalı, 2011 seçimlerinde 234 bin 4/B'liye kadro verilmişken o tarihten bu yana işe alınan sözleşmeli personele neden kadro verilmiyor? 4/B'li personelin eş durumundan tayin konusunda mağduriyetlerinin giderilmesi için yeni bir çalışma yapılması düşünülmekte midir? Bu kanayan yara ve yaşanan acılar ne zaman bitecektir?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler