1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Sözleşmeli Personele Kadro ve Özlük Haklarda İyileştirme TBMM’de Soruldu
Sözleşmeli Personele Kadro ve Özlük Haklarda İyileştirme TBMM’de Soruldu

Sözleşmeli Personele Kadro ve Özlük Haklarda İyileştirme TBMM’de Soruldu

657 sayılı Kanun'a tabi 4/B kadrosunda çalışan personelin kadro ve özlük haklarında iyileştirme yapılması önerisine ilişkin soru önergesi TBMM’ye sunuldu. Sözleşmeli personelin sorunları gündemden düşürülmüyor.

A+A-

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından cevaplandırılmak üzere yeni bir soru önergesi verildi. Soru önergesi ile bir kez daha sözleşmeli personellerin sorunları ve KADRO talepleri gündeme getirildi. Bakan Selçuk tarafından cevap verilecek olan aşağıdaki soruların ve sözleşmeli personellerin sorunlarının günceme getirilmesi ve gündemden düşürülmemesi adına oldukça önemlidir.

Milli Savunma Komisyon Üyesi Trabzon Milletvekili, Hüseyin ÖRS tarafından 657 sayılı Kanun'a tabi 4/B kadrosunda çalışan personelin kadro ve özlük haklarında iyileştirme yapılması önerisine ilişkin soru önergesi TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA sunuldu. Soru önergesi tam metni şu şekildedir:

Aşağıdaki soruların Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talep edildi.

Trabzon Milletvekili Hüseyin ÖRS tarafından yapılan açıklamada 657’ye tabi 4B kadrosunda çalışan vatandaşların sorun, talep ve şikâyetleri zaman zaman basma yansımakta, e-posta, telefon, sosyal medya ve yüz yüze iletişim gibi çeşitli kanallar vasıtasıyla Milletvekili olarak bizlere de aktarılmaktadır denildi. Bu kapsamda TBMM’ye sunulan sorular şu şekildedir:

1- Bakanlığınızca ve hükümet nezdinde 4B’lilerin kadrolu pozisyona atanması ile ilgili bir çalışma var mıdır? Varsa hangi aşamadadır? Yoksa herhangi bir çalışma yapılacak mıdır?

2- Mevcut düzenlemeye göre süresiz 657’ye bağlı 4B kadrosunda çalışanların dönem ve mazeret tayin hakkı, bulunmamaktadır. 4B kadrolu personelin atama ve yer değiştirme durumları ile ilgili olarak dönem tayini ile eş, sağlık ve eğitim mazeretleri başta olmak üzere mazeret tayinlerin yapılabilmesi için yeni bir düzenleme çalışmanız var mıdır?

3- Mevcut düzenlemeye göre becayiş ve görevde yükselme hakkı da bulunmayın 4B kadrolu personele bu haklarının verilmesi için yeni bir düzenleme çalışmanız var mıdır?

4- Önceden kadro alan veya yeni düzenlemeye tabi aynı işi yapıp faklı maaş alan personelin durumu dikkate alınarak, sosyal devlet ilkesine uygun olarak kadrolu-sözleşmeli ayrımının ortadan kaldırılması, ücret ve özlük haklarındaki adaletsizliğin giderilmesi için bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

Soru önergesi tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler