1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sözleşmeli Personele Kadronun Şart Olduğunu Kanıtlayan 16 Fark!
Sözleşmeli Personele Kadronun Şart Olduğunu Kanıtlayan 16 Fark!

Sözleşmeli Personele Kadronun Şart Olduğunu Kanıtlayan 16 Fark!

Kamuda sözleşmeli personellerin kadro talepleri en üst seviyesine ulaştı. En son 2011 yılında bir seçim öncesi tüm sözleşmeli personele kadro verildi. 2019 yılı itibarıyla kamuda sözleşmeliliğin bitirilmesinin şart olduğunu kanıtlayan 16 fark!

A+A-

Kamuda sözleşmeli tüm personellerin kadro talepleri giderek artıyor. Öyle bir seviyeye geldi ki her gün sosyal medyayı sallayan sözleşmeli personeller için gerek sendikalar gerekse medya destek veriyor. Her bir sendika gerek kendi hizmet kollarında eylemler gerçekleştiriyor gerekse tüm sözleşmeli personel için ter döküyor.

Bilindiği üzere dün de Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan’da bir çalışma yaparak MEB’in sözleşmeli öğretmenler için verdiği sözü hatırlattı. Gerek MEB’de gerek Sağlık Bakanlığında gerekse tüm kurumlarda sözleşmeli personele kadro için sürekli olarak sosyal medyada çalışmaları My Memur olarak bizler de takip edip destekliyoruz.

İŞTE SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRONUN ŞART OLDUĞUNU İSPATLAYAN 16 FARK!

1-) 4/A Kadrolu Memurun tayin hakkı bulunuyor. 4/B Sözleşmeli personelin tayin hakkı bulunmuyor.

2-) 4/A Kadrolu Memurun eğitim sebebiyle tayin hakkı bulunuyor. 4/B Sözleşmeli personelin tayin hakkı bulunmuyor.

3-) 4/A Kadrolu Memur görevde yükselme sınavlarına girebiliyor. 4/B Sözleşmeli personel görevde yükselme sınavlarına giremiyor

4-) 4/A Kadrolu Memurun vergi kesintilerine geç giriyor. 4/B Sözleşmeli personel vergi kesintilerine erkenden giriyor

5-) 4/A Kadrolu Memurun maaşını tam alıyor. 4/B Sözleşmeli personel kadrolu memura göre ortalama 200-300 TL eksik maaş alıyor.

6-) 4/A Kadrolu Memurun yıllık izni devrediyor. 4/B Sözleşmeli personelin yıllık izni devretmiyor

7-) 4/A Kadrolu Memurun arazi tazminatı hakkı bulunuyor. 4/B Sözleşmeli personelin arazi tazminatı hakkı bulunmuyor.

8-) 4/A Kadrolu Memurun süt izni doğumdan sonraki ilk 6 ay için günde 3 saat ikinci 6 ay için günde 1.5 saat. 4/B Sözleşmeli personelin süt izni doğumdan sonraki ilk 1 yıl için günde 1.5 saat

9-) 4/A Kadrolu Memurun babalık izni eşi doğum yaparsa 10 gün. 4/B Sözleşmeli personelin babalık izni eşi doğum yaparsa 2 günde

10-) 4/A Kadrolu Memurun evlilik izni 7 gün. 4/B Sözleşmeli personelin evlilik izni 3 gün.

11-) 4/A Kadrolu Memurun aile bireylerinin ölümü durumunda verilen izin 7 gün. 4/B Sözleşmeli personelin aile bireylerinin ölümü durumunda verilen izin 3 gün.

12-) 4/A Kadrolu Memurun refakat izni bakmaya yükümlü olduğu kişiler için 3 aydır ve 1 katına kadar uzatılabilir. 4/B Sözleşmeli personelin refakat izni yoktur.

13-) 4/A Kadrolu Memurun mazeret izni yılda 10 gündür. 4/B Sözleşmeli personelin mazeret izni yoktur.

14-) 4/A Kadrolu Memurun analık izni birinci doğumda 2 ay ikinci doğumda 4 ay, üçüncü doğumda 6 ay. 4/B Sözleşmeli personelin analık izni yoktur

15-) 4/A Kadrolu Memurun çocuğu ilköğretim çağına başlayana kadar yarım gün çalışma hakkına sahiptir. 4/B Sözleşmeli personelin böyle bir hakkı yoktur.

16-) 4/A Kadrolu Memurun ücretsiz izin hakkı doğum yapması durumunda 24 ay eğitim için 1 ay, refakat için 18 ay 5 yıldan fazla hizmeti bulunan 1 yıl kadar ücretsiz izin alabiliyor. 4/B Sözleşmeli personelin böyle bir hakkı yoktur.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler