Sözleşmeli Personele Kadronun Şart Olduğunu Kanıtlayan 16 Fark!

Kamuda sözleşmeli personellerin kadro talepleri en üst seviyesine ulaştı. En son 2011 yılında bir seçim öncesi tüm sözleşmeli personele kadro verildi. 2019 yılı itibarıyla kamuda sözleşmeliliğin bitirilmesinin şart olduğunu kanıtlayan 16 fark!

54290
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuda sözleşmeli tüm personellerin kadro talepleri giderek artıyor. Öyle bir seviyeye geldi ki her gün sosyal medyayı sallayan sözleşmeli personeller için gerek sendikalar gerekse medya destek veriyor. Her bir sendika gerek kendi hizmet kollarında eylemler gerçekleştiriyor gerekse tüm sözleşmeli personel için ter döküyor.

Bilindiği üzere dün de Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan’da bir çalışma yaparak MEB’in sözleşmeli öğretmenler için verdiği sözü hatırlattı. Gerek MEB’de gerek Sağlık Bakanlığında gerekse tüm kurumlarda sözleşmeli personele kadro için sürekli olarak sosyal medyada çalışmaları My Memur olarak bizler de takip edip destekliyoruz.

İŞTE SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRONUN ŞART OLDUĞUNU İSPATLAYAN 16 FARK!

1-) 4/A Kadrolu Memurun tayin hakkı bulunuyor. 4/B Sözleşmeli personelin tayin hakkı bulunmuyor.

2-) 4/A Kadrolu Memurun eğitim sebebiyle tayin hakkı bulunuyor. 4/B Sözleşmeli personelin tayin hakkı bulunmuyor.

3-) 4/A Kadrolu Memur görevde yükselme sınavlarına girebiliyor. 4/B Sözleşmeli personel görevde yükselme sınavlarına giremiyor

4-) 4/A Kadrolu Memurun vergi kesintilerine geç giriyor. 4/B Sözleşmeli personel vergi kesintilerine erkenden giriyor

5-) 4/A Kadrolu Memurun maaşını tam alıyor. 4/B Sözleşmeli personel kadrolu memura göre ortalama 200-300 TL eksik maaş alıyor.

6-) 4/A Kadrolu Memurun yıllık izni devrediyor. 4/B Sözleşmeli personelin yıllık izni devretmiyor

7-) 4/A Kadrolu Memurun arazi tazminatı hakkı bulunuyor. 4/B Sözleşmeli personelin arazi tazminatı hakkı bulunmuyor.

8-) 4/A Kadrolu Memurun süt izni doğumdan sonraki ilk 6 ay için günde 3 saat ikinci 6 ay için günde 1.5 saat. 4/B Sözleşmeli personelin süt izni doğumdan sonraki ilk 1 yıl için günde 1.5 saat

9-) 4/A Kadrolu Memurun babalık izni eşi doğum yaparsa 10 gün. 4/B Sözleşmeli personelin babalık izni eşi doğum yaparsa 2 günde

10-) 4/A Kadrolu Memurun evlilik izni 7 gün. 4/B Sözleşmeli personelin evlilik izni 3 gün.

11-) 4/A Kadrolu Memurun aile bireylerinin ölümü durumunda verilen izin 7 gün. 4/B Sözleşmeli personelin aile bireylerinin ölümü durumunda verilen izin 3 gün.

12-) 4/A Kadrolu Memurun refakat izni bakmaya yükümlü olduğu kişiler için 3 aydır ve 1 katına kadar uzatılabilir. 4/B Sözleşmeli personelin refakat izni yoktur.

13-) 4/A Kadrolu Memurun mazeret izni yılda 10 gündür. 4/B Sözleşmeli personelin mazeret izni yoktur.

14-) 4/A Kadrolu Memurun analık izni birinci doğumda 2 ay ikinci doğumda 4 ay, üçüncü doğumda 6 ay. 4/B Sözleşmeli personelin analık izni yoktur

15-) 4/A Kadrolu Memurun çocuğu ilköğretim çağına başlayana kadar yarım gün çalışma hakkına sahiptir. 4/B Sözleşmeli personelin böyle bir hakkı yoktur.

16-) 4/A Kadrolu Memurun ücretsiz izin hakkı doğum yapması durumunda 24 ay eğitim için 1 ay, refakat için 18 ay 5 yıldan fazla hizmeti bulunan 1 yıl kadar ücretsiz izin alabiliyor. 4/B Sözleşmeli personelin böyle bir hakkı yoktur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sözleşmeli Personele Kadronun Şart Olduğunu Kanıtlayan 16 Fark!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    4bli kadro istiyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!