1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Sözleşmeli Sağlık Personeli İçin de Süre 3+1'e İniyor! Tüm Sözleşmeliler İçin Mücadele Sürecek
Sözleşmeli Sağlık Personeli İçin de Süre 3+1'e İniyor! Tüm Sözleşmeliler İçin Mücadele Sürecek

Sözleşmeli Sağlık Personeli İçin de Süre 3+1'e İniyor! Tüm Sözleşmeliler İçin Mücadele Sürecek

Öğretmenler ve Din adamları için 4+2 olan kadro sürecinin 3+1'e indirilmesini öngören süreler sözleşmeli sağlık personelleri için de kabul edildi. TBMM'de yasaya ekleniyor. Mücadele tüm sözleşmeliler için kabul edilene kadar devam edecek.

A+A-

Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenlerin 4 yıl sözleşmeli çalıştıktan sonra 2 yıl da kadrolu olarak göreve devam etmelerinin arından kalıcı kadro süreci başlıyor ve tayin hakkı geliyordu. 6 yıllık sürede alınabilen kadro için sürenin 3+1'e düşürülmesinin TBMM'ye gelmesinin ardından din görevlileri için de 3+1 çalışması bu kapsama alınmıştı.

Bugün yapılan açıklamalarda da SÖZLEŞMELİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI için müjde geldi. Sağlık Bakanlığında sözleşmeli olarak çalışan personeller için de 3+1 kadro süreci kapsamına alındı. SÖZLEŞMELİ TÜM PERSONELLERİN talepleri sadece 3 kesime değil tüm çalışanların koşulsuz, şartsız ve süresiz bu çalışmanın yapılarak kadro verilmesi açıklamalar bir bir geldi. İşte sendika yetkililerinin ve vekillerin açıklamaları:

Öğretmenler ve din adamları için yapılması planlanan düzenlemeye sağlıkçıların da eklenmesi için verdiğimiz mücadele sonuç verdi. Hepimizin gözü aydın. Yasa tasarısına sağlıkçıların eklenmesini SPP olarak başardık. 4+2 zulmü bitiyor. (Sağlık Profesyonelleri platformu)

TÜM SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO TALEBİ

Önder Kahveci: Yaptığımız girişimler ve görüşmeler neticesinde TBMM Milli Eğitim Komisyonunda sözleşmeli sağlık çalışanları için de süre 4+2'de 3+1'e indi. Mücadelemiz tüm sözleşmeli personel kadroya geçirilince kadar sürecektir.

İSMAİL KONCUK: Sağlık çalışanları muhalefetin ısrarlı talebi ile 3+1 içine alınmış, diğer tüm sözleşmeliler, konuşmalarımız, yazılı talebimize rağmen İktidar tarafından görmezden gelinmiştir. Bu anlayışla, sözleşmeliler arasında da ayrım yapılmıştır.

ALİ YALÇIN: Eğitim, Diyanet ve Sağlık’ta çalışan süreli sözleşmelilerde 4+2 süre sınırını 3+1’e çeken teklif komisyondan ‘Genel Kurul’a iniyor.

Süreli Sözleşmelilerde süre indirimine gitmeyi olumlu bir adım görüyor ve takdir ediyoruz. Süresiz Sözleşmeliler ile ilgili de acil adım atılmalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler