1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Sözleşmeli Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlara Kadro Verilmesi Mecliste Soruldu
Sözleşmeli Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlara Kadro Verilmesi Mecliste Soruldu

Sözleşmeli Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlara Kadro Verilmesi Mecliste Soruldu

TSK personeline kadro verilmesi konusunda soru önergesi verildi. Sözleşmeli subay, astsubay ve uzman erbaşlara kadro verilmesi Milli Savunma Bakanı’na soruldu.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri personeline kadro verilmesi konusu Türkiye Büyük Millet Meclisi nezdinde soruldu. Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer tarafından TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde sözleşmeli subay, astsubay ve uzman erbaşlara kadro verilip verilmeyeceği, bu konuda bir çalışma olup olmadığı soruları yöneltildi.

Milletvekili Tümer’in sunduğu soru önergesinde Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı harekatına vurgu yapıldı. Büyük çoğunluğunu sözleşmeli uzman erbaş, subay ve astsubayların oluşturduğu harekat personeli hakkında sorular soruldu. İlk olarak “Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan sözleşmeli personel sayısı kaçtır” sorusu önergede yer aldı.

Önergedeki diğer sorular şu şekilde oldu: TSK bünyesinde toplam kaç sözleşmeli askeri personel istihdam edilmektedir? Öncelikle ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna katılan ve ardından TSK’daki tüm sözleşmeli personellerin TSK kadrosuna alınmasına yönelik bir çalışmanız olacak mıdır? Operasyon devam ederken gerçekleşecek kadro çalışmasının hem personel hem de aileleri üzerinde büyük bir motivasyon sağlayacağı düşüncesine katılır mısınız? Göreve seçilirken çeşitli sınavlardan ve gerekli güvenlik soruşturmalarından geçen sözleşmeli TSK personelinin kadroya alınmaması için herhangi bir neden bulunmakta mıdır?

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin yanıtlaması istemiyle sunulan önerge, Bakan tarafında cevaplanacak. Bu şekilde sözleşmeli astsubay, subay ve uzman çavuşlara kadro konusu açıklık kazanacak. Cevap verildiği anda My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz. Lütfen takipte kalınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler