6 Yılını Dolduran Sözleşmeli Veteriner Hekimin Maaşı Artar mı?

Sözleşmeli veteriner hekim olarak kamu personeli görevini yerine getiren kişilerin, 5 yılı dolduğunda maaşlarında değişiklik olmaktadır. Peki 6 yılın doldurulması durumunda maaşlar artar mı?

75983
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan sözleşmeli veteriner hekimlerin sahip oldukları bazı haklar bulunmaktadır. Bu kişilerin görev sürelerine göre maaşlarında değişiklikler olmaktadır. Sözleşmeli veteriner hekim olarak çalışan kişiler, maaşlarındaki artışın ne şekilde olduğunu ve hangi yıllarda bu artışın sağlandığını merak etmektedir.

6 Yılını Dolduran Sözleşmeli Veteriner Hekimin Maaşı Artar mı?

Kişilerin belli şartların sağlanması durumunda, veteriner hekimin bazı özellikleri baz alınarak yapılan hesaplamalar ile maaşı artmaktadır. Yani görev sürelerine göre veteriner hekimler ek ödeme imkanında yararlanmaktadır. Bu aşamada bağlı olunan kurumun amirinin bu maaş artışında herhangi bir hükmü bulunmamaktadır. Dolayısı ile buradan da anlaşılacağı gibi, veteriner hekimlere kamu personeli olmaları ile sağlanan bu hak herkes için geçerlidir. Bu konu hakkında kişilere herhangi bir kısıtlama getirilememektedir. Belirli çalışma süresini tamamlayan her veteriner hekim maaş artışı hakkına sahip olacaktır.

Sözleşmeli Veteriner Hekimlerin Maaş Artışları Neye Göre Belirlenmektedir?

Sözleşmeli Veteriner Hekimlerin Maaş Artışları Neye Göre Belirlenmektedir?
Sözleşmeli Veteriner Hekimlerin Maaş Artışları Neye Göre Belirlenmektedir?

Sözleşmeli olarak görev yapan veteriner hekimlerin, belirli görev sürelerinin dolması durumunda maaşlarında artış olmaktadır. Bu maaş ücreti farklı faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu faktörler şu şekilde sıralanabilir;

  • Pozisyon unvanı,
  • Unvana bağlı olarak eğitim durumu,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak geçirilen görev süresi.

Sözleşmeli personel olarak görev alan kişilerin, her beş yılı doldurmalarının neticesinde maaşlarına zam yapılmaktadır. Yani altıncı, on birinci, on altıncı ve yirmi birinci yıllarda, kişilerin maaşlarına belirli oranda zam yapılmaktadır. Bu zam oranı yüzde 5,49 olarak belirlenmiştir. Zam hakkı olan veteriner hekimler için idarenin herhangi bir takdir yetkisi bulunmamaktadır. Kişiler görev sürelerini tamamladıklarında, maaşlarına zam yapılması zorunlu bir durumdur. Bu zamlar ek ödeme olarak ele alınmaktadır ve belirtilen faktörlere göre hesaplanmaktadır.  Burada önemli olan veteriner hekim olarak görev yapan kişinin, 5 yıllık çalışma süresini doldurarak 6. yılına girmesi. Belirtildiği gibi her 5 yıllık çalışma süresinin tamamlanmasında maaş artışı aynı şekilde devam etmektedir.

Veteriner Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
6 Yılını Dolduran Sözleşmeli Veteriner Hekimin Maaşı Artar mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!