Sözleşmelilerden MEB’e Sözünde Dur Çağrısı

My Memur olarak 27 Mayıs akşamı sosyal medyada sözleşmeli öğretmenlerin MEB’e çağrısını duyurmuştu. Milyonlar dün Twitter’ı salladı ve MEB’in sözleşmeli öğretmenlere kadro sözünü hatırlattı.

featured

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 27 Mayıs 2019 tarihinde saat 21:00’da sözleşmeli öğretmenlere verilen sözün yerine getirilmesi için #MebSözleşmeliSözünüTut hashtagi ile twitter çalışması gerçekleştirdi. My Memur olarak dün akşam bu etkinliğe destek vermiş ve haberleştirmiştik. Aynı şekilde sendikadan da dün yapılan etkinliğin olumlu yankıları geldi ve MEB’e çağrı yapıldı.

Genel Başkan Geylan; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 23 Ekim 2018 tarihinde Vizyon Belgesi açıklanırken, sözleşmeli öğretmenliğin 3+1 olarak esnetileceğine dair verdikleri sözün TBMM tatile girmeden yerine getirilmesini istedi.

Yapılan çağrı sonucu bu yapılmaz ise 2016 yılında göreve başlayan öğretmenlerin bu yaz döneminde eş durumundan dolayı tayin isteme haklarının ellerinden alınacağına dikkat çeken Geylan, Hükümete verilen sözlere sadık kalınması çağrısında bulundu.

Genel Başkan Geylan’ın ilk tiwitiyle başlayan hashtag çalışmasına binlerce sözleşmeli öğretmen destek verdi.  Yapılan çalışma kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. My Memur olarak aynı saatlerde bizler de desteğimizi verdik.

Konu ile ilgili paylaşımlar yapan Genel Başkan Talip Geylan; TBMM tatile girmeden Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan  ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ‘un sözleşmelilere verdiği sözün gereği yerine getirilmesi istedi.

Genel Başkan Geylan paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

“TBMM tatile girmeden Cumhurbaşkanı Sn @RTErdogan ‘ın ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Şelçuk ‘un sözleşmelilere verdiği sözün gereği yerine getirilmelidir. Sözleşmeli meslektaşlarımız bir kez daha hüsrana uğratılmamalıdır.  #MebSözleşmeliSözünüTut

Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan  23 Ekim 2018’de süre düzenlemesiyle ilgili söz vermişti. Bize, Devlet adamının sözüne itibar etmek, Devlet adına konuşanlara da sözünün gereğini yerine getirmek yakışır. #MebSözleşmeliSözünüTut

Sözleşmeli aileleri birleştirelim artık! Eşleri birbirinden, çocukları anne babalarından ayrı bırakmak hem insani değildi, hem de Anayasa’nın 41. Maddesini ihlal etmek demektir! #MebSözleşmeliSözünüTut”

54267.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sözleşmelilerden MEB’e Sözünde Dur Çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!