SPARK’ın kalkınma programına güçlü yerel destek

İSTANBUL (AA) - Gençlerin geleceği için çalışan uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK, Katar devleti adına dış yardım programlarını yürüten Katar Kalkınma Fonu (QFFD) desteğini Türkiye'de Qatar Charity, Innovation for Development (I4D), Gaziantep E...

Daha Fazla Göster

İSTANBUL (AA) – Gençlerin geleceği için çalışan uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK, Katar devleti adına dış yardım programlarını yürüten Katar Kalkınma Fonu (QFFD) desteğini Türkiye'de Qatar Charity, Innovation for Development (I4D), Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GTO), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Jusoor ve BINA ile Ürdün'de Manafeth aracılığıyla genişletiyor.

SPARK'tan yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilir bir şekilde istihdam yaratıp gençler, girişimciler, KOBİ'ler, kadınlar ve mültecileri güçlendirerek uzun vadeli çözümler sunmayı amaçlayan program, kurduğu yeni yerel ve uluslararası partnerlerle sağlık ve ekonomi alanındaki güçlendirmeyi önceleyerek kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SPARK Bölgesel Programlar Direktörü Leontine Specker, şunları kaydetti:

“10 yıldan fazladır süregelen Suriye krizinin etkilediği Türkiye ve Ürdün gibi ülkelerde mülteciler ve dezavantajlı grupların sürdürülebilir desteğe ihtiyacı bulunuyor. Bu desteği yerine doğru bir şekilde ulaştırabilmek adına yerel iş birlikleri büyük önem arz ediyor. Biz de bu doğrultuda özellikle Suriye sürecinden etkilenen sınır illerine yönelik çözüm önerileri geliştirebileceğimiz yerel partnerlerle iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu iş birlikleriyle gençlere progesyonel gelişim desteği sağlayarak, onları iş dünyasına güçlü ve doğru şekilde hazırlayarak aynı zamanda girişimciler ve KOBİ'ler başta olmak üzere iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılama ve her iki ülkedeki insan kaynağını güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

TÜRKONFED Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Arda Batu da Türkiye'nin, Suriye krizi ile birlikte ülkelerini geride bırakmak zorunda kalan milyonlarca kişiye kapıları açtığını belirterek, “Zaman içerisinde Suriyeli iş insanları ülkemizde iş kurdu, bu topraklarda üretmeye başladı. Bu girişimcilerin ülkemizin çalışma kültürüne entegrasyonlarının sağlanması, ekonomik dayanıklılıklarının artırılması ve pandemi ile birlikte önemi daha da artan dijital dönüşüm sürecine adapte olmaları hem kendilerine hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Biz de bu doğrultuda TÜRKONFED olarak, SPARK iş birliği ile 'Dayanıklı KOBİ'ler Güçlü Yarınlar' projesini hayata geçirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SPARK’ın kalkınma programına güçlü yerel destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!