1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Maaş Zammı Müjdesi
SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Maaş Zammı Müjdesi

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Maaş Zammı Müjdesi

Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin maaşlarına zam yapılmasını öngören kanun Meclis’ te kabul edildi.

A+A-

Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin maaşlarına zam yapılmasını öngören kanun Meclis’ te kabul edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan emeklilerin maaşlarına zam yapılacağı açıklamalarının ardından  TBMM’ de görüşülen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa ek madde ihdas edilerek  SSK ve Bağ-Kur emeklilerine seyyanen zam yapılması amaçlandı.Temmuz ayında alacakları emekli maaşı bin liranın altında olanlara yüz lira zam yapılacak. Yine Temmuz maaşı bin liranın üzerinde ama bin yüz liranın altında olanların maaşını bin yüz liraya yükselecek miktarda zam yapılacak.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa eklenen maddenin gerekçesinde: “4. maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri kapsamındaki sigortalı ve hak sahiplerine bağlanmış ve bağlanacak olan gelir ve aylık tutarlarının 2015 Temmuz ödeme döneminde, öncelikle Kanunun 55. maddesine göre artırılması, ardından da dosya bazında ödenmesi gereken tutar esas alınmak kaydıyla 1.000 TL ve altındaki gelir ve aylıklara 100 TL, 1.000 TL’nin üzerindeki gelir ve aylıklara da 1.100 TL’yi (dahil) geçmeyecek şekilde seyyanen zam yapılması amaçlanmıştır.” İfadeleri yer alıyor.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler