1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Stajyer Öğretmenlik Kalkmıyor Performans Değerlendirmesi geliyor
Stajyer Öğretmenlik Kalkmıyor Performans Değerlendirmesi geliyor

Stajyer Öğretmenlik Kalkmıyor Performans Değerlendirmesi geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı Stajyer Öğretmenliğin Kalkmadığını Performans Değerlendirmesi olacağı belirtildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Stajyer Öğretmenliğin kalktığı ile ilgili yapılan haberlerin aslında çokta gerçeği yansıtmadığını belirtti. MEB tarafından Stajyer öğretmenliğin kalkması ile ilgili bir kararın alınmadığı aktarıldı.

Aslında bu konu ile alakalı olarak bizde bir haber yapmıştık. Lakin My memur olarak yaptığımız haberde öğretmenler için aday memurluğun kalktığını değil, adaylık eğitimlerinin iptal edildiğini belirtmiştik. Bu haberimizi 11 Aralık 2014 tarihinde MEB tarafından 81 ile gönderilen resmi yazıya dayandırmıştık.

MEB Adaylık Eğitimlerinin İptal Edilmesini İstedi

MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile Stajyer Öğretmenlik kalkmadığı lakin performans değerlendirmesine tabi tutulacakları belirtildi. Yani Atanan öğretmenler performans değerlendirmesine tabii tutulacaklar. Bu değerlendirmeyi başarılı olarak atlatan aday öğretmenlerimiz yazılı veya sözlü sınava girmeye hak kazanacaklar. Tabi ki bu konunun detayı çıkarılacak olan yeni yönetmelik ile belirlenecek. Bu yeni uygulama ise 14 Mart 2014 tarihinden sonra atanan tüm öğretmenleri kapsayacak.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.