1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kadrolu 59 Memur Alımı Yapacak
Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kadrolu 59 Memur Alımı Yapacak

Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kadrolu 59 Memur Alımı Yapacak

Strateji ve Bütçe Başkanlığına sınavla strateji ve bütçe uzman yardımcısı alımı ilanı DPB’de 21 Ekim 2019 tarihi itibarıyla yayımlandı. Başkanlığa kamu personeli memur alımı başvuru şartları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Strateji ve Bütçe Başkanlığına Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcısı alımı için giriş sınavı yapılacaktır. Genel İdare Hizmetleri sınıfının 6, 7, 8 ve 9 uncu derecelerine atanacak toplam 59 adet kadro kamu personeli alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 21 Ekim 2019 Pazartesi günü itibarıyla yayımlandı. My Memur olarak devlet memuru alımı başvuru şartlarını ve tüm detayları sizleri çin hazırladık.

MEMUR ALIMI MEZUNİYET BÖLÜM VE KONTENJANLARI

İKTİSAT 20,

İŞLETME 13,

KAMU YÖNETİMİ 3,

ULUSLARARASI İLİŞKİLER 2,

HUKUK 4,

SOSYOLOJİ 2,

İSTATİSTİK 3,

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 2,

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ 2,

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 7,

ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA 1 olmak üzere toplam 59 kamu personeli kadrolu devlet memuru alımı yapılacak.

MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınavına katılabilmek için adayların;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını haiz olması,

b) En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının; İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sosyoloji, İstatistik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden veya yurtiçindeki veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının YÖK tarafından bu bölümlere denk kabul edilen bölümlerinden mezun olması,

c) Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması (01/01/1984 ve daha sonra doğmuş olmak),

ç) İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması veya dil yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavda buna denk veya üstü puan almış olması gerekmektedir.

d) T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 22, 28, 29 Temmuz 2018 veya 14, 20, 21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla 70 KPSS puanı almış olması gerekiyor.

Kamu personeli memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler