1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınav Yerleri Açıklandı
Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınav Yerleri Açıklandı

Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınav Yerleri Açıklandı

Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 08 Aralık 2019 Pazar Günü Yapılacak Olan Strateji Ve Bütçe Başkanlığı Strateji Ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Yazılı Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adayların sınav yerleri açıklanmıştır.

A+A-

Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı yazılı sınavı ile ilgili genel kurallar ve açıklamalar Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından duyuruldu. Yazılı sınav 8 Aralık 2019 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olup 12.00’de sona erecektir.

Sınavda adaylara 40 soru kendi meslek alanlarından, 10 soru genel iktisat alanından olmak üzere 50 soruluk bir test uygulanacaktır. Sınav, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi binasında yapılacak olup adaylara 120 dakikalık bir süre verilecektir.

Adayların sınav giriş belgeleri sınav binası önünde kurulacak stantlarda dağıtılacak olup; ayrıca sınav salonlarında oturacakları sıra numaraları, bina girişine ve salon kapılarına asılarak ilan edilecektir. Sınava 1 saat kala sınav binası bahçesinde olunması adayın menfaatinedir. Sınav salonlarına giriş 09:15’de başlayacaktır.

Adayların çanta, cüzdan, cep telefonu, tablet, çağrı cihazı, telsiz vb. haberleşme araçları ile cep bilgisayarı, hesap makinesi, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu olan saat, kablosuz iletişim sağlayan kulaklık vb. elektronik cihazlar ile ders notu, kitap, defter vb. materyalle sınava girmeleri kesinlikle yasaktır. Bina girişinde üst aramalarında yukarıda bahsi geçen cihazlardan birinin tespit edilmesi halinde anılan materyali bulundurmakta ısrar eden aday sınava alınmayacaktır.

Sınav esnasında yanlarında kapalı konumda dahi olsa söz konusu cihazları ve/veya sınav konuları ile ilgili ders notu, kitap, defter vb. kaynakları bulunduran adayların durumu sınav tutanağına yazılacak ve bu adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Adayların sınava, şeffaf şişe içerisinde su dışında herhangi bir yiyecek ve içecek getirmeleri yasaktır. Sınav öncesinde emanete bırakma hizmeti bulunmamaktadır.

Sınavda geçerli kimlik kartı olarak sadece T.C. kimlik numarası bulunan Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı, Ehliyeti veya Pasaportu kabul edilecektir. Bunların dışında hiçbir kimlik kartı geçerli değildir. Üst aramalarında kimlik kartlarının gösterilmesi gereklidir. Bu kimlik kartları olmayanlar sınava alınmayacaklardır. Sınav salonundaki yoklamalarda bu kimlikler dışında bir kimlik ile sınava girenlerin sınav başlamış olsa bile sınavları iptal edilecektir.

Adayların sınava gelirken sınavda kullanmak için kurşun kalem, silgi ve kalem tıraş getirmesi gerekmektedir. Adaylara kalem, silgi ve kalem tıraş verilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler