1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. STS 2018 ile TUS Soru ve Cevapları Yayımlandı
STS 2018 ile TUS Soru ve Cevapları Yayımlandı

STS 2018 ile TUS Soru ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM, 2018 TUS ve 2018 STS Tıp doktorluğu (2. dönem) cevap kağıtlarını, soruları ve aday cevaplarını erişime açtı.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılı Tıpta uzmanlık eğitimi giriş sınavı 2018-TUS ve 2018-STS Tıp doktorluğu (2. dönem) cevap kâğıtlarının, soruların ve aday cevapların erişime açıldığı duyuruldu.

12 Ağustos 2018 tarihinde uygulanan 2018-TUS ve 2018-STS Tıp Doktorluğu (2. dönem) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden 13 Eylül 2018 tarihinden itibaren 10 gün süreyle erişime açık kalacaktır.

Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. 

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacağı bildirildi. ÖSYM, Aday İşlemleri Sistemi AİS internet sitesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler