1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Şubat 2019
Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Şubat 2019

Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Şubat 2019

10 Şubat 2019 tarihli ve 30682 sayılı resmî gazetede u ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğ yayımlandı. Detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ 10 Şubat 2019 Tarihli ve 30682 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Desteklemelere dair tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ

Bu Tebliğ, su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi, doğal kaynakların korunması, hayvan refahının, izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile güvenilir ürün arzının sağlanması için su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları yapan yetiştiricilerin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu Tebliğ, Bakanlıktan onaylı su ürünleri yetiştiricilik belgesi ile Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarından alınmış İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasına sahip, Tarım Bilgi Sistemine kayıtlı yetiştiricilere yapılacak su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları desteğine ilişkin usul ve esasları kapsar.

Bu Tebliğ, 18 Nisan 2006 tarihli ve 5488 sayılı Tarım Kanununun 19 uncu maddesi ile 21 Şubat 2018 tarihli ve 2018/11460 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan 2018 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karara dayanılarak hazırlanmıştır.

Desteklemeye İlişkin Esaslar, Görevli kurum ve kuruluşlar

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destekleme çalışmaları BÜGEM ve il/ilçe müdürlükleri ile yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından yürütülür.

Yetkilendirilmiş kuruluşlar, su ürünleri yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun üretim yapan su ürünleri yetiştiricileri için kontrolü yapılmış ürünün sertifikasını düzenlemekten ve destekleme döneminde başvuruda bulunan yetiştiriciler için EK-4’te yer alan İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Ödemesi Sertifika Ekini düzenlemekten sorumludur.

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları desteği

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları desteğine Su ürünleri yetiştiriciliğini yavrudan hasata kadar İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik kapsamında gerçekleştiren, 1 Ocak 2018-31 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve 2018 yılında geçerli olan İTU Sertifikasına sahip olan üreticiler,

Balıkları işletmesine yavru balık olarak değil, daha büyük ve değişik ağırlıklarda temin etmek suretiyle yetiştiricilik yapan 1 Ocak 2018-31 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve 2018 yılında geçerli olan İTU Sertifikasına sahip olan üreticiler başvurabilir.

TEBLİĞ tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler