1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Şubat 15 Bin Öğretmen Atama Başvuru Genel Bilgiler
Şubat 15 Bin Öğretmen Atama Başvuru Genel Bilgiler

Şubat 15 Bin Öğretmen Atama Başvuru Genel Bilgiler

6 Şubat 2015 Cuma Günü Ataması Gerçekleştirilecek 15bin Öğretmen Atamalarında Başvuran Kişi Sayısı ve Branşlara Göre Oranları Belli Oldu.

A+A-

6 Şubat 2015 cuma günü ataması gerçekleştirilecek 15bin öğretmen atamalarında başvuran kişi sayısı ve branşlara göre oranları belli oldu.

Atamaya toplamda 82.300 Öğretmen adayı başvurabildi. Puan yetersizliğinden dolayı toplamda atama bekleyen 350bine yakın öğretmen adayının sadece %29'u oranında başvuru yapıldı.

Branşlara göre ataması kesin olacak öğretmenlik Ulaştırma Hizmetleri ve Sağlık Bilgisi olarak gerçekleşiyor. Çünkü Ulaştırma Hizmetleri  7 kişi alınacak branşa sadece 3 başvuru olurken, Sağlık Bilgisine 4 kişi alınacak ve 3 kişi başvuru yaptı.

Ataması en zor gerçekleşecek branşlar arasında ise Sanat Tarihi, Fransızca ve İnşaat Tek./Yapı Tasarımı oldu. Çünkü Sanat Tarihine 1 kişi alınacak başvuru sayısı 77, Fransızca’ya 3 kişi alınacak başvuru sayısı 180, İnşaat Tek./Yapı Tasarıma 4 kişi alınacak başvuru sayısı 214.

Sonuç olarak ata bekleyen 10binlerce öğretmen varken 1er 2şer atama yapılarak bir çok aday mağdur edilmektedir. Öğretmen bekleyen okul ve öğrenciler de göz önüne alındığında atamaların arttırılması şarttır.

Şubat Ataması sonuçları 6 Şubat Cuma günü açıklanacak. Atama sonuçlarından ilk siz haberdar olmak istiyorsanız lütfen sitemizi takip etmeye devam ediniz.

ATAMA SONUÇ EKRANI BURADA

MEB 15 Bin Öğretmen Atamasına Ait Alan Bazlı Minimum Puanları için Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.