1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı 21 Ekim 2014 Resmi gazete

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Subay ve Astsubay Atama Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. MSB tarafından yapılan değişiklik 21 Ekim 2014 Tarihli ve 29152 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Subay Ve Astsubay Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre; Atama emrinde başka bir açıklama yapılmadıkça ve tebliğe mani yasal bir engel olmadıkça, atanan personelin atama emri ilk amirine geldikten sonra bekletilmeksizin ilgiliye tebliğ edilecek. Tebellüğ tarihinden sonra 10 gün içerisinde ise ilişiğin kesilmesi gerekiyor. Üst makamlar ise atama emrini alt kademeler vakit kaybı yaşanmaksızın iletilmesinden sorumlu olacak.

Eğer atanan personel izinli, raporlu, tutuklu, açıkta, firarda veya izin tecavüzünde bulunuyor ya da hastanede yatıyorsa, İlişik kesilme işlemi kuvvet komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığınca uygun görülürse, personelin atamalı bulundukları kıta komutanlıkları, karargâh veya kurum amirliklerince gıyaplarında evrak üzerinden yapılacak. Özlük hakları yeni birlikleri tarafından ödenmeye başlanacak.

Subay ve astsubayların atanmalarında Aynı Belediye veya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine gerçekleştiyse ilişik kestikleri günü takiben 24 saat içinde, Belediye veya Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ise; ilişik kestikleri günden itibaren yollukları hakkındaki özel kanunda belirtilen seyahat süresi dışında 15 gün içinde atandıkları göreve başlamaları gerekiyor. Mazeretsiz olarak zamanında görevine başlamayan personel hakkında ise işlem yapılacak.

Atamaya tabi tutulan personelin izinli, raporlu, tutuklu, açıkta, firarda ve izin tecavüzünde olması veya hastanede yatması tebligata engel olmayacak. Eğer Bu sebepler nedeniyle personel ilişik kesemediyse birlik komutanlığınca birlik emrine görevlendirilecek.

RESMİ GAZETE İÇİN TIKLAYINIZ

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.