Suça bulaşmayan FETÖ’cü memurlar sözleşmeli personel statüsüne geçirilecek

Kamuda Suça bulaşmayan FETÖ'cü memurlar, sözleşmeli personel statüsüne geçirilecek. Kamudaki memurlar alt kadro ve üst kadro olarak değerlendirilecek görevden atılacak yada sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

23330
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet memurları alt kadro – üst kadro olarak değerlendirip işten çıkarılacak ya da sözleşmeli sınıfında istihdam edilerek çalıştırılacak. Hükümetin, FETÖ ile ilişkisi olan devlet memurlarını tespit edip açığa alma, görevine son verme işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. FETÖ mensubu memurlardan doğrudan suça bulaşmayanlar kadrolarına göre değerlendirilip, üst kadrolardaki memurlar için görevine son verme işlemleri yapılırken, alt kadrolardaki memurlar için sözleşmeli statüsünde çalıştırılacağı belirtiliyor.

Hükümet kurunun yanında yaşın da yanmaması için yeni stratejiler geliştirdi. Suça bulaşmayan düz memur kadrosundakiler aktif olarak FETÖ için çalışmamış, suça bulaşmamış ya da sempatizan düzeyinde kalmış isimler hemen devletten atılmayacak. Düz memurlar sözleşmeli personel olarak istihdam edilerek, özel sözleşme imzalatılacak. Bu memurlara hiçbir kritik görev verilmeyerek önemli birimlerde çalıştırılmayacak. FETÖ ile bağlantısının devam edip etmediği kontrol altında tutulacak. FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edildiği taktirde sözleşmesi fes edilecek.

Alt kadrolardaki devlet memurları sözleşmeli olarak çalıştırılacakken, üst karolardaki memurlar için durum aynı olmayacak. Devletin tüm kurumlarında çalışmakta olan, şube müdürü ve üstündeki daire başkanı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, müsteşar, müsteşar yardımcısı gibi kadrolarda görev alan memurlardan FETÖ bağlantısı olanlar açığa alındı. İncelemesi tamamlanan üst düzey devlet memurlarının kanun hükmünde kararnameler ile memuriyetten atılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!