Süleyman Soylu Sakarya Patlaması Sonrasında Açıklama Yaptı

Bugün öğle saatlerinde Sakarya’nın Taşkısığı bölgesinde meydana gelen kamyon patlamasının ardından, olay yerine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu birtakım açıklamalarda bulundu.

Süleyman Soylu Sakarya Patlaması Sonrasında Açıklama Yaptı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Soylu, Taşkısığı beldesinde kontrollü patlatma amacıyla bölgeye gelen kamyonda gelen kazanın ardından ölü ve yaralılar ile ilgili açıklamalar yaparken, 3 askerin şehit olduğunu da vurguladı.

Taş Ocağına Giderken Patlama Meydana Geldi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan bir havai fişek fabrikasında patlamayan havai fişek ve diğer benzeri patlayıcılar, kontrollü patlatma ve imha amacıyla boş bir taş ocağı olan bölgeye getirilecekti. Fakat yolculuk sırasında taş ocağına giderken gerçekleşen kaza sonrasında, Sakarya’nın de pek çok bölgesinde patlama sesleri duyuldu.

Kazanın ardından direkt olarak olay yerine yönlendirilen sağlık ekipleri, yaralıları bölgedeki yakın hastanelere sevk etti.

Konuyla ilgili olarak Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ilk açıklamayı yaparak 3 şehit ve 8 yaralının olduğunu belirtti.

Soylu Olay Yerine Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kazanın ardından olay yerine gelerek bölgede incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından kamera karşısına geçen Bakan, yaklaşık 15 tonluk patlayıcıların birkaç haftadır taşındığını belirtti. Sevk ve idare sırasında, 15 tonluk bir patlama işleminin gerçekleştiğini belirten Soylu, bu vahim kazanın meydana geldiğini söyledi. Olaydan dolayı çok üzgün olduğunu belirten Süleyman Soylu, “Maalesef bu patlamada ikisi patlayıcı madde imha timinden olan, Ankara ve İstanbul’dan buraya görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız şehit oldular. Biri de alanın güvenliğini sağlamakla görevli olan jandarma personelimiz şehit oldu” ifadelerini kullandı.

Soylu, aracın şoförünün de ağır yaralı olduğunu söyleyerek ameliyatta olduğunu belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!