1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sultangazi Belediyesi Kadrolu 25 Memur Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu
Sultangazi Belediyesi Kadrolu 25 Memur Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Sultangazi Belediyesi Kadrolu 25 Memur Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Sultangazi Belediyesi kadrolu lise veya lisans mezunu zabıta memuru alımı, VHKİ alımı, bilgisayar işletmeni alımı ve memur alımı yapacak. KPSS 55 ve 60 şartı aranıyor. Belediye memur alımı şartları ve ilan metni için tıklayınız.

A+A-

Sultangazi Belediyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre lise ve lisans mezunu 25 kadrolu memur alımı yapılacak. Lise mezunları için KPSS’den 55 puan istenirken, lisans mezunları için KPSS’den 60 puan şartı aranıyor.

Sultangazi Belediyesi kadrolu 25 memur alımı için başvurular 17 Eylül ile 2 Ekim 2018 tarihleri arasında olacak. Başvurda gerekli belgeler ve diğer tüm detaylara ilan metninden ulaşabilirsiniz.

Lisans mezunu 4 Bilgisayar İşletmeni alımı için KPSS’den 60 puan isteniyor. Mezuniyet olarak Bilgisayar Öğretmenliği, Muhasebe, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, İktisat ve İşletme programlarından birinden mezun olmak gerekiyor. Erkek/ Kadın adaylar başvuru yapabilir. Öğrenimi sırasında bilgisayar dersi almış veya MEB'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak gerekiyor.

Lisans mezunu 4 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı için KPSS’den 60 puan isteniyor. Mezuniyet olarak Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, İktisat ve İşletme programlarından birinden mezun olmak gerekiyor. Öğrenimi sırasında bilgisayar dersi almış veya MEB'den onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak gerekiyor. Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabilir.

Lise mezunu 7 Memur alımı için KPSS’den 55 puan isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun olmak gerekiyor. Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabilir.

Lisans mezunu 4 Zabıta Memuru alımı için KPSS’den 60 puan isteniyor. Mezuniyet olarak Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, İktisat ve İşletme programlarından birinden mezun olmak gerekiyor. Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabilir.

Lise mezunu 6 Zabıta Memuru alımı için KPSS’den 60 puan isteniyor. Mezuniyet olarak Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun olmak gerekiyor. Erkek ve Kadın adaylar başvuru yapabilir.

Belediye Memur Alımları Genel Şartları! İlan edilen boş zabıta memuru ve diğer memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Belediye memur alımı ASKERLİK şartı! Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Memur alımı KPSS yılı! İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSSP94 puanı için 2016 yılı ve KPSSP3 puanı için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekmektedir.

Bilgisayar İşletmeni ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanları için, öğrenimi sırasında bilgisayar dersi almış veya MEB'den onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

Memur alımı boy ve kilo şartları! Zabıta Memuru Kadrosu için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve Belediyemizce yapılacak sözlü sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Ayrıca bu kadroya başvuracaklar için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli bulunmamak şartı aranacaktır. İlan metni için TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler