1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sütçü İmam Üniversitesi 6 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak
Sütçü İmam Üniversitesi 6 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Sütçü İmam Üniversitesi 6 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 657 Devlet Memurları Kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli statüde hemşire ve sağlık teknikeri alımı yapacak. Sağlık personeli alımı şartları ve başvuru tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü 657/4-B istihdam şekli kapsamında sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. 2016 KPSS (B) grubu, Lisans Mezunları için KPSSP3 puan sırası esas alınmak üzere 4 Hemşire, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 puan sırası esas alınmak suretiyle ise 2 Sağlık Teknikeri alınacağı duyuruldu.

Lisans mezunu 4 Hemşire alımı için maaş brüt olarak 3 bin 101.90 TL olarak belirtildi. Hemşirelik bölümü lisans mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla, Üniversite hastanelerinde en az 3 (üç) yıl yoğun bakım ünitelerinde deneyimi olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu 1 Sağlık Teknikeri alımı için maaş brüt olarak 2 bin 958,58 TL olarak açıklandı. Ön lisans Anestezi bölümü mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla, Üniversite hastanesinde en az 5 (beş) yıl konjenital pediatrik kalp cerrahisi anestezisinde deneyimli olmak ve ulusal geçerliliğe sahip ileri kardiyak yaşam desteği kursu başarı belgesine sahip olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu 1 Sağlık Teknikeri alımı için maaş brüt olarak 2 bin 958,58 TL olarak açıklandı. Ön lisans radyoloji veya tıbbi görüntüleme ve teknikleri bölümü mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla, Üniversite hastanelerinde en az 3 (üç) yıl belirtilen alanda deneyimli olmak ve manyetik rezonans, multislice bilgisayarlı tomografi, pet bilgisayarlı tomografi, anjiyo cihazı, dijital röntgen, dijital mamografi, dijital mobil röntgen cihazı kullanım deneyimi ve eğitimi almış olmak gerekiyor.

Sağlık personeli alımı genel şartları şunlardır; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12. maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak gerekmektedir.

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu olmamak, Güvenlik soruşturması ve / veya arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

Sözleşmeli sağlık personeli alımı özel şart: Erkek adaylar için askerliğini yapmış, tecilli veya muaf olmak, 2016 KPSS (B) grubu, Lisans Mezunları için KPSSP3, Ön Lisans Mezunları için KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince, sözleşmeli (4/B) olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. Sözleşmeli sağlık personeli ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler