1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. T.C Merkez Bankası Personel Alımı Yapacak Detay için TIKLAYINIZ
T.C Merkez Bankası Personel Alımı Yapacak Detay için TIKLAYINIZ

T.C Merkez Bankası Personel Alımı Yapacak Detay için TIKLAYINIZ

T.C Merkez Bankası yayınladığı ilan ile bünyesinde çalışmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

A+A-

T.C Merkez Bankası yayınladığı ilan ile bünyesinde çalışmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Merkez Bankası tarafından yayımlanan duyuruya göre Merkez bankası Personel alımı başvuruları 04 Ağustos 2014 tarihin de başlayacak ve 18 Ağustos 2014 tarihi akşam saat 17.30’a kadar sürecek. Başvurular Merkez Bankası web sitesi üzerinden çevrimiçi evrak gönderilmesi ile yapılacak. Başvuru ile alakalı ve Merkez Bankası personel alımı ile ilgili bilgileri mülakat ve sınav bilgilerine aşağıda bulunan metinden edinebilirsiniz.

GÖREV İLE İLGİLİ BİLGİLER

Memurlar, şube görevlerinin yürütülmesine ilişkin tüm işleri yöneticilerin talimatları doğrultusunda yerine getirmek, yazı, rapor, tablo, grafik, slayt ve sunuş metinlerini hazırlamak, defter ve bilgisayar kayıtlarını tutmak, veri girişlerini yapmak, günlük dosyalama, haberleşme, arşiv hizmetlerini yapmak, gerektiğinde sair kıymetlerin muhafazasına katılmak ve yöneticileri tarafından kendisine verilen diğer işleri yapmakla görevlidirler.

1 ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

-               Türkiye’de en az dört yıllık eğitim veren veya yurt dışındaki, denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kuramlarının; iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakültelerine dahil programlar ile bankacılık, hukuk, muhasebe, istatistik, bankacılık ve fiııans, uluslararası ticaret, matematik, endüstri mühendisliği programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almış olmak,

-               2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 85 ve üzerinde KPSSP1 puanı almış olmak.

-               İngilizce bilmek [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 50 veya Test of English as a Foreign Language/ Intemet-Based Test (TOEFL-IBT)'den en az 60 puan almış olmak],

-               Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak (18 Ağustos 1984 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),

-               Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan genel şartları taşımak.

2- SINAVLAR

Koşulları taşıyan adaylar KPSSP1 puanı en yüksek adaydan başlanarak sıralanacak ve ilk 200 aday (200. adayla aynı puanı alan adaylar dalı il) Ankara’da mülakata tabi tutulacaktır.

Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık; güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi ve mesleğin gerektirdiği konulara hakimiyet yönünden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayn ayn değerlendirilecektir.

Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puaıılann ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılırlar.

Adayların basan puanları KPSSP1 puanı ile mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve başarılı adaylar mülakat öncesinde alınacak Şube tercihleri dikkate alınarak atanacaklardır.

Sınavlara İlişkin Duyurular

Mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sayfasında ilan edilecektir.

3 BAŞVURU

-                  Başvuru Taıilıleıi ve Şekli

Adaylar başvunılannı 04 Ağustos 2014 tarihinden 18 Ağustos 2014 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcrri).gDV.tr) İnsan Kaynaklan sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.

Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

  • Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler

-                  Diploma

-                  Yabancı Dil Belgesi (TOEFL-IBT sonucunun beyan edilmesi halinde)

-                  Fotoğraf

Önemli Not

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kağıt ortamında herhangi bir yazışın a yapılın ayacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.