Taksicilere Müjde

Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına karşı açtığı davayı kazandı.

35573
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşmealtı Kampı yeniden taksici esnaflarının hizmetine sunulacak.

Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına karşı açtığı davayı kazandı. İzmir İdare Mahkemesi Urla İlçesi Çeşmealtı Kampının yıkılarak arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi yapılması kararını iptal etti. Her noktası hatıralarla dolu olan Çeşmealtı Kampını mahkeme kararıyla kurtardıklarını belirten Pala, “Esnafımızın tek sosyal alanı çocuklarımızın birlikte büyüdüğü Çeşmealtı Kampımızı söz verdiğimiz gibi sattırmadık. Başkalarına da peşkeş çektirmedik. Bize şoför büyüklerimizden emanet olan kampımız bizden sonraki nesillere de geçecek” diye konuştu.

“Adalet yerini buldu”

Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına ait olan Çeşmealtı Kampının turizm imarlı 14 dönüm arazisini mahkeme kararıyla kurtardı. 22 Nisan 2016 tarihinde mülkiyeti odaya ait olan Urla Güvendik Mahallesi 1000 ve 2245 sayılı parsellerin müteahhit ile kat karşılığı anlaşma yapılması kararı tamamen iptal edilmiş oldu. Yürütmeyi durdurma kararının hiçe sayıldığını vurgulayan Taksi Sahipleri Derneği Pala, “Mahkemenin işlemin iptali konusundaki kararı yok sayıldı. Yerimizdeki binalar yerleşim alanları ve sosyal tesisler yıkıldı. Anılarımız toprağa gömüldü. Sadece hukuk kararları değil aynı zamanda mal sahibi taksici esnafları da yok sayıldı. Şimdi mahkeme kesin kararını verdi. Adalet yerini buldu. İzmir İdare Mahkemesi esnafın malını geri iade etti” dedi.

“Her noktası hatıralarımızla dolu”

Oda mallarının satılmasına karşı olduklarını söyleyen Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, “Seyfi Özgizler Başkanımız zamanında alınan bu kamp yeri esnafımızın nefes alacağı tatil yapacağı tek yer. Her noktası hatıralarımızla dolu. Çocuklarımızın tanışıp arkadaş olduğu birlikte büyüdükleri komşuluk yaptığımız kampımızı kurtardık. Bu müjdeyi esnafımıza vermekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” açıklamasında bulundu. Pala, turizm imarı olan 14 dönümlük değerli bir araziyi yok pahasına yüzde 35 gibi bir oranla kat karşılığı verilmekten kurtardıklarını söyledi. İlerleyen süreçte kampın sahibi olan taksici esnafına ait olacağını oda malı olarak kalacağını vurgulayan Pala, şöyle devam etti: “Taksici esnaf arkadaşlarımızın hakkını korumak için açtığımız davayı kazandık. Burası taksici esnafının çözüm ortağı şoför kardeşlerimizin aileleriyle gelip dinlenebilecekleri bir alan olarak kalmalıdır. Esnafımızın tatil yapacağı sosyalleşip nefes alacağı başka bir alan yok. Bize şoför büyüklerimizden emanet olarak gelen oda mallarının hiçbir şekilde satılmasını kat karşılığı verilerek esnafımızın hakkına başkalarının ortak edilmesini istemiyoruz.”

“Odaya sorularımız var”

Şoför büyüklerimizden emanet olarak gelen Çeşmealtı Kampını peşkeş çektirmeyeceklerini ifade eden Pala, “İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına ait olan Çeşmealtı Kampı denize sıfır. Sahili kampımıza ait. Turizm imarlı 14 dönüm yer bulunuyor. Turizm imarı olan bir tesis neden konut imarına çevrilmek istenir? Bu konuyla ilgili neden bir şahıs yetkilendirilir? Tesis iddia ettiğiniz gibi zarar ediyorsa çözümü yıkmak ve bir müteahhite vermek midir? Tertemiz tamamı odamıza taksici esnafımıza ait olan tapuya neden başkası ortak edilir?” diye sordu.

“Mal sizin malınız oda sizin odanız”

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odasının geçmiş dönem başkanlarının ciddi mal varlığı bıraktığını ifade eden Taksi Sahipleri Derneği Başkanı Mustafa Pala, şunları söyledi: “Seyfi Özgizler Başkanımız döneminde birçok mal varlığımız oluştu. Sedat Öner Başkanımız döneminde de mallarımız artmasa da satışı yapılmadı. Bize şoför büyüklerimizden öylesine güçlü ve büyük gelirlere sahip olan bir oda bırakıldı. Kendi inşaatını ve kendi tamiratlarını yapacak nitelikte maddi güce sahip bir odanın üyesiyiz. Tertemiz tapumuzu esnafımızın ortağı olduğu mallarımızı kimse ile bölüşmeye gerek yok. Odanın malı esnafın malı odada esnafımızda kalmalıdır.” Seçim kongrelerinde oylama yapılırken yanlış yönlendirmelere fırsat verilmemesine dikkat çeken Pala, “Sevgili taksici esnaf kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Seçeceğiniz, yetki vereceğiniz oda başkanları ve yönetim kuruluna kesinlikle ve kesinlikle satış ve kat karşılığı yetkisi vermeyin. Mal sizin malınız oda sizin odanız. Oylama sırasında kafanıza takılan konuları sorun. Oldu bittiye getirilip “ellerinizi kaldırın kaldırın” diye sizi yanlış yönlendirmelerine izin vermeyin. Taksici esnafı varsa oda var yönetim kurulu var” diye konuştu.

Taksicilere Müjde

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!