1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. Taksitli Cep Telefonu Satışı Yeniden Başlayacak
Taksitli Cep Telefonu Satışı Yeniden Başlayacak

Taksitli Cep Telefonu Satışı Yeniden Başlayacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğinde

A+A-

Hatırlayacağınız gibi 31 Aralık 2014 tarihinde ve 13 Mayıs 2014 tarihinde Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte değişiklikler yapılmış ve yapılan değişiklik ile Kuyumla ve telekomünikasyonla ilgili harcamalarda taksit olayı kalkmıştı. Yani açıklaması taksitli cep telefonu satışı ve Kuyumcuda taksit olayı kalkmıştı.

Fakat; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğinde yeni düzenleme yapıldı ve 22 Ekim 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlandı. Düzenleme ile Kuyumcularda 4 taksite kadar imkân tanındı. Yani 22 İtibariyle altın alımı 4 taksitle yapılabilir oldu.

Cep telefonuna taksitte 1 yıl dolmadan Cep Telefonuna taksi yapılabilmesi için bir çalışma yapıldığı belirtildi. Cep telefonuna taksit olayında önemli unsurun yeni telefon alınacağı zaman yurtdışından alındığı ve bununda vergi kaybına neden olduğu için yapılacağı tahmin ediliyor.

22 Ekim 2014 Tarihli ve 29153 Sayılı Resmi Gazete 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.