1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tapu Çalışanlarının Döner Sermaye ve 3600 Ek Gösterge Talepleri
Tapu Çalışanlarının Döner Sermaye ve 3600 Ek Gösterge Talepleri

Tapu Çalışanlarının Döner Sermaye ve 3600 Ek Gösterge Talepleri

Tapu Çalışanlarının Döner Sermaye ve 3600 Ek Gösterge TalepleriTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çalışanları ek göstergenin ve döner sermayenin kendileri için de bir zorunluluk olduğunu dile getirdiler.

A+A-

Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği 2014 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihten bu yana da Genel Müdürlük bünyesindeki tüm çalışanları ortak bir platformda topladı. Hali hazırda kamu çalışanlarından oluşan dernek gönüllülük hareketi olarak her türlü gelişim, ilerleme ve sorunların çözümünde önemli bir misyon üstlenmektedir.

2017 yılında hazineye 10 Milyar TL’den fazla gelir girişi sağlayan Tapu Kadastro Çalışanları diğer memurlardan farklı olarak çok fazla kanun, yönetmelik, genelgeye hakim olmak durumundalar. Tapu çalışanlarından avukatlar ve diğer adli birimler sürekli bilgi almakta ve istişarelerde bulunmaktadır.

2018 yılı itibarıyla da Ocak-Şubat-Mart aylarında 4 Milyar TL’ye yakın bir gelir elde edilmiştir. Bu gelirin daha çabuk ve geri dönütünü çok hızlı sağlanmasında Tapu Çalışanlarının rolü büyüktür. Bu kapsamda Sağlık Çalışanları gibi döner sermayeden pay alamayan Tapu Çalışanları kendilerine ek gösterge konusunda destek olunmamasından dolayı üzüntülerini ilettiler.

Anketlerde de % 95’ten fazla vatandaş Tapu’dan memnun olduğu belirtilmiştir. Tapu ve Kadastro çalışanlarına döner sermayeden pay verilmesi ve 3600 ek gösterge taleplerinin de yerine getirilmesi için tam zamanıdır.

takader.jpeg

takaderr.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler