Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 87 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde 87 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor. Detaylar mymemur.com.tr'de!

69861
Abone Ol
Daha Fazla

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne bağlı Tapu Müdürlüklerinde çalıştırılmak amacıyla, ekli listede yerleştirileceği bölgesi, ili ve birimi belirtilen 10 adet Sözleşmeli Büro Personeli, 77 adet Sözleşmeli Tekniker pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve özlük hakları döner sermaye bütçesinden karşılanmak üzere, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır.

Alım Yapılacak Uzman Personel Pozisyonları

 • Tekniker- Tapu ve Kadastro Meslek Yüksekokulu
 • Tekniker Tapu ve Kadastro/ Tapu Kadastro
 • Büro Personeli Emlak ve Emlak Yönetimi
 • Büro Personeli Gayrimenkul Yönetimi
 • Büro Personeli Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak,
 • 2018 yılı KPSS-P93 (B) puan türünden 70 (Yetmiş) ve üzeri puan almış olmak, 4) Aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerden mezun olmak.

Başvuruda İstenen Belgeler

 • Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi
 • KPSS Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)
 • Fotoğraf

Başvurular 12/10/2020- 19/10/2020 tarihleri arasında https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr/girisgecis.aspx?id=pdb internet adresinden yapılacak ve istenilen belgeler taranılarak elektronik ortama aktarılacaktır. Kurum tarafından talep edilmesi halinde evrakların fiziki olarak ibraz edilmesi gerekecektir.

Atanmaya hak kazananların listesi ile tercih işlemlerinin yapılacağı tarih ve yer Genel Müdürlük tarafından internet sayfasında www.tkgm.gov.tr ilan edilecektir. Bu ilan tebligat niteliğinde olup, adaylara başkaca bir duyuru veya tebligat yapılmayacaktır.

Yayınlanan ilanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!