Tarım Bakanı Fakıbaba KPSS Adaylarının Taleplerini Çalışma Bakanına İletmemiş

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 100'binlerce KPSS adayı mezunların talebi Bakan Fakıbaba tarafından neden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na iletilmedi? Adaylar da Çalışma Bakanı da tepkili!

42484
Daha Fazla Göster

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından bugün yapılan açıklama Tarım Bakanlığında atama bekleyen 100 binlerce Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adaylarının ümitlerini söndürdü.

Çalışma Bakanı’nın açıklamasında Tarım Bakanı Fakıbaba’nın kendilerinden istihdam ve personel alımına yönelik bir talebin bulunmadığını belirtti. Peki Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 100’binlern haklı talebi neydi?

3500 memur alımı unutuldu mu? Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba’nın açıkladığı ve GTHB için 3 bin 500 memur alımı yapılacağına dair açıklamaların ardından Çalışma Bakanı sarıeroğlu’nun ifadeleri istihdam bekleyen 100 binleri üzdü.

Tarım Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 2017 yılının Aralık ayının son günlerinde 2018 yılı personel alımı konusunda açıklama yapmıştı. Bakan Fakıbaba 2017 yılında Bakanlık ve bağlı kuruluşlarına toplam 3 bin 500 ziraat mühendisi alımı yaptıklarını vurgulamış.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’nun açıklamalarının ardından gözler Fakıbaba’da olacaktır. Sayın Bakan’dan bu noktadan itibaren alım açıklaması değil, ciddi bir adım ve personel alımlarının başlatılması için taleplerin ilgili Bakanlıklara iletilmesi olacaktır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 100’binlerce KPSS adayı #GTHB20Bin hashtag’i ile defalarca sosyal medyada etkinlik düzenledi. Fakıbaba’nın son açıklaması Ocak ayındaydı, fakat adayları sevindirmek yerine unutması bizleri de üzmüştür. Konuyla ilgili kısa zamanda eksikliklerin giderilmesini bekliyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarım Bakanı Fakıbaba KPSS Adaylarının Taleplerini Çalışma Bakanına İletmemiş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  veteriner sağlık teknisyeni alımlarıda olsun bi zahmet

 2. 3 sene önce

  ayrımsız kurum ayrımı yapmadan kamu taşeron çalışanına kadro

6 Yorum

 1. 3 sene önce

  Ziraat mühendisleri açıklama bekliyor aylardır oyalanıyoruz

 2. 3 sene önce

  Sınavdan önce bu konunun hemen halledilmesi gerekli 5 aydır oyaladıgınız yeter artık

 3. 3 sene önce

  Sayın bakanım kütfen artık neye karar verdiginizi bizede bildirirseniz bizde ona göre hareket ederiz atama olacak mı olmayacak mı daha iki gün önve doluluk oranı acıklandı heryerin yüzde50 boş

 4. 3 sene önce

  Sayın bakanım ögretmene polise saglıkcıya gelince elinizi hiç korkak alıstırmıyorsunuz ama gthb gelince artık yeter 5 aydır bekle bekle ailrmizede yüz göz olduk

 5. 3 sene önce

  ayrımsız kurum ayrımı yapmadan kamu taşeron çalışanına kadro

 6. 3 sene önce

  veteriner sağlık teknisyeni alımlarıda olsun bi zahmet

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!