1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tarım Bakanlığı Memur Atamaları (Nakil) Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Tarım Bakanlığı Memur Atamaları (Nakil) Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Tarım Bakanlığı Memur Atamaları (Nakil) Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB, Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2017 Dönem atamaları kapsamında atama takvimi yayımlandı. Tarım Bakanlığı memurları atama nakil başvuru işlemleri ve tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2018 Dönem Atamaları genelgesi yayımlandı. Tarım Bakanlığı taşra teşkilatı personelinin yer değiştirme atamalarına dair takvim çerçevesinde başvurular öncesi boş kadrolar 11 Mayıs 2018 itibarıyla belli olacak. Tarım Bakanlığı 2018 yılı yer değiştirme başvuruları 21 ile 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacak.

Tarım bakanlığı tarafından aşağıdaki bağlantıda yer alan genelge ve hükümler çerçevesinde il, ilçe ve kuruluşlar personel ihtiyaçlarının kurum içi naklen atama yolu ile karşılanmasına yönelik olarak unvanlara göre boş kadroların ilanı, müracaatların alınması ve atamaların yapılabilmesi için gereken iş ve işlemler 21 Mayıs’ta başlayacak.

Atama yapılacak kadrolar ile atama usul ve esaslarının ilan edilmesinin ardından, haziran ayının sonuna kadar başvuru yapan personelin yerleştirme işlemleri, hizmet puanı ve tercihlerine göre temmuz ayının sonuna kadar gerçekleştirilir.

Halen çalıştığı bölge için bu Yönetmeliğin 7 inci maddesinde öngörülen zorunlu çalışma sürelerini tamamlamayan ve halen çalıştığı ilde en az iki yıl, kuruluşta en az üç yıl çalışmayan personel başvuruda bulunamaz.

Bu şekilde yerleştirilen veya atanan personel, yerleştirme ve atama işleminden vazgeçmesi halinde, yerleştirme ve atama tarihinden sonraki iki yıl, mazeret durumları hariç bu fıkra hükümlerine göre atama talebinde bulunamaz.  Bu maddenin (e) ve (f) bentlerine göre atamaları düzenlenen personel, bu bent çerçevesinde atama müracaatında bulunamaz denildi. Atama takvimi için TIKLAYINIZ. Atama başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum