Tarım Bakanlığı Memur Atamaları (Nakil) Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB, Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2017 Dönem atamaları kapsamında atama takvimi yayımlandı. Tarım Bakanlığı memurları atama nakil başvuru işlemleri ve tarihleri için tıklayınız.

42701
Daha Fazla Göster

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2018 Dönem Atamaları genelgesi yayımlandı. Tarım Bakanlığı taşra teşkilatı personelinin yer değiştirme atamalarına dair takvim çerçevesinde başvurular öncesi boş kadrolar 11 Mayıs 2018 itibarıyla belli olacak. Tarım Bakanlığı 2018 yılı yer değiştirme başvuruları 21 ile 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacak.

Tarım bakanlığı tarafından aşağıdaki bağlantıda yer alan genelge ve hükümler çerçevesinde il, ilçe ve kuruluşlar personel ihtiyaçlarının kurum içi naklen atama yolu ile karşılanmasına yönelik olarak unvanlara göre boş kadroların ilanı, müracaatların alınması ve atamaların yapılabilmesi için gereken iş ve işlemler 21 Mayıs’ta başlayacak.

Atama yapılacak kadrolar ile atama usul ve esaslarının ilan edilmesinin ardından, haziran ayının sonuna kadar başvuru yapan personelin yerleştirme işlemleri, hizmet puanı ve tercihlerine göre temmuz ayının sonuna kadar gerçekleştirilir.

Halen çalıştığı bölge için bu Yönetmeliğin 7 inci maddesinde öngörülen zorunlu çalışma sürelerini tamamlamayan ve halen çalıştığı ilde en az iki yıl, kuruluşta en az üç yıl çalışmayan personel başvuruda bulunamaz.

Bu şekilde yerleştirilen veya atanan personel, yerleştirme ve atama işleminden vazgeçmesi halinde, yerleştirme ve atama tarihinden sonraki iki yıl, mazeret durumları hariç bu fıkra hükümlerine göre atama talebinde bulunamaz.  Bu maddenin (e) ve (f) bentlerine göre atamaları düzenlenen personel, bu bent çerçevesinde atama müracaatında bulunamaz denildi. Atama takvimi için TIKLAYINIZ. Atama başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarım Bakanlığı Memur Atamaları (Nakil) Başvuru Tarihleri Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    Bu ilan memur ataması ile ilgili değildir.Kurum içi yer değiştirmesi ile ilgilidir yani tayin dönemi yer değişikliğini içermektedir.

  2. 3 sene önce

    ok kankyy

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!