1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Tarım Bakanlığı Sözleşmeli 18 Personel Alımı Yapacak
Tarım Bakanlığı Sözleşmeli 18 Personel Alımı Yapacak

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli 18 Personel Alımı Yapacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB sözleşmeli 18 bilişim personeli alımı yapacak. Sözleşmeli 18 kamu personeli alımı kapsamında başvuru şartları ve tarihleri için tıklayınız.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından sözleşmeli personel alım ilanı DPB’de yayımlandı. Tarım Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre 2016 Personeli Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP3 puan türünde 60 ve üzeri alanlar yazılı sınava tabi tutulacak.

Yazılı sınav sonrası başarılı olan adayların sözlü sınav sonucuna göre toplam 18 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Personel alımı genel şartları ve diğer tüm hususlar; .Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesindeki şartları taşıması gerekiyor. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Personel alımı dil şartı; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilânın son başvuru tarihi itibariyle geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde master veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

Personel alımı askerlik şartı; Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor. Sözleşmeli bilişim personel alımı diğer şartlar ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler