1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Tarım Bakanlığı Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı
Tarım Bakanlığı Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

Tarım Bakanlığı Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

11 Ocak 2018’de başvuruları tamamlanan taşeron başvuru sonuçları belli olmaya edem ediyor. Tarım Bakanlığı da taşeron başvuru sonucu kabul ve ret listelerini yayımladı. Taşeron başvurularına itiraz tarihleri açıklandı.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) tarafından taşeron başvuru sonuçları ve itiraz tarihleri açıklandı. Buna göre Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Personelinin Sürekli İşçi Kadrolarına Geçiş Başvuru Sonuçları kapsamında Kabul edilen işçi sayısı 876 olurken, reddedilen işçi sayısı 485 olarak açıklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı personelinin sürekli işçi kadrolarına geçiş başvuru sonuçlarının kabul ve ret listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bakanlığımız birimlerinde 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuattaki hükümler uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesi kapsamında çalıştırılmakta olan taşeron işçilerinin, 24 Aralık 2017 tarih ve 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 127'nci maddesiyle 27 Haziran 1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23 üncü madde kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçiş talebine ilişkin başvuruları incelenmiş olup, gerekli şartları taşıyan ve sınava katılmaya hak kazananlar ile gerekli şartları taşımadığından sınava girmeye hak kazanamayan kişiler de belli oldu.

1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Usul ve Esasların 10'uncu maddesinde; inceleme sonucunda, şartları taşıdığı ve taşımadığı tespit edilenlerin isimlerinin internet veya kurumca belirlenecek şekilde ilan edileceği ve bu ilanın tebliğ yerine geçeceği hükmüne istinaden ilgili kişilere ayrıca tebligat yapılmayacaktır hükmü hatırlatıldı.

Taşeron sınavına girme hakkı elde edemeyen başvuru sahipleri ilan tarihinden itibaren 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Bakanlığımız Tespit Komisyonu Başkanlığına, gerekçesini belirterek, evrak kaydı yapılmak suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabileceklerdir. Kabul listesi için TIKLAYINIZ. Ret listesi için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler