1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tarım Bakanlığı Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik
Tarım Bakanlığı Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik

Tarım Bakanlığı Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı. GTHB yönetmelik değişikliği 6 Temmuz 2018 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

15 Nisan 2014 tarihli ve 28973 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine” geçici madde eklendi.

Geçici maddede “2018 yılına ilişkin uygulama” ile ilgili hüküm yer aldı. Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinin “Yöneticilerin yer değiştirme usulleri maddesi” üçüncü fıkrası hükümleri 2018 yılı için uygulanmaz denildi.

Yöneticilerin yer değiştirme usulleri maddesinde yer alan hüküm 2018 yılı itibarıyla uygulanmayacak. İşte o hüküm: 31 Aralık itibariyle bulundukları hizmet bölgesinde aynı unvanda azami çalışma süresini tamamlayan yöneticiler, takip eden haziran-eylül döneminde re’sen yer değişikliğine tabi tutulurlar. Bu yıl itibarıyla uygulanmayacak.

Dolayısıyla 1 Aralık 2017 itibarıyla bulundukları hizmet bölgesinde aynı unvanda azami çalışma süresini tamamlayan taşra teşkilatı yöneticileri, bu yılın haziran-eylül döneminde resen yer değişikliğine tabi tutulmayacak. Değişiklikle ilgili 6 Temmuz Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler