Tarım Bakanlığı Yurt Dışına Gönderilecek Personel Başvuruları Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yurt dışında personel görevlendirecek. Tarım Bakanlığı yurtdışı eğitimi için personel seçimi başvuruları başladı. Başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

featured

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetiştirilmek üzere yurtdışına personel gönderecek. Bakanlık tarafından yayınlanan duyuruda yurt dışı eğitimi için personel kontenjanları, başvuru bilgileri, başvuru şartları ve eğitim konuları gibi bilgilere yer verildi. Tarım Bakanlığı yurt dışı eğitimi kapsamında toplam 153 personel görevlendirilecek.

Bakanlık tarafından yayınlanan genelgede başvuru şartları belirtildi. Kontenjanlarda belirtilen konulara ilişkin meslek dallarında yükseköğrenimi bitirmiş ve en az 3 yıl bu meslekte çalışmış olmak gerekiyor. Ayrıca birim amirinin olumlu görüşünü almış olmak, son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 puan almış olmak gibi şartlar aranıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yurt dışı eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Fas, Tunus, OECD ülkeleri, AB ülkeleri gibi ülkeler belirlendi. Bu kapsamda her meslek alanı için farklı sayıda, toplamda ise 153 memur yurt dışına gönderilecek.

Yurt dışı eğitimi için başvuru yapmak isteyen Tarım Bakanlığı personelinin 8 Eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruları memurların bağlı oldukları genel müdürlükler, daire başkanlıkları ya da il müdürlüklerine yapılacak. Yurt dışı eğitimi için görevlendirilecek personel hakkında duyuru için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarım Bakanlığı Yurt Dışına Gönderilecek Personel Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!