1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarım Bakanlığında Atama Bekleyen Memur Adaylarından Pakdemirli’ye Açık Mektup
Tarım Bakanlığında Atama Bekleyen Memur Adaylarından Pakdemirli’ye Açık Mektup

Tarım Bakanlığında Atama Bekleyen Memur Adaylarından Pakdemirli’ye Açık Mektup

Tarım ve Orman Bakanlığı için 10 bin 551 personel alımına dair yapılan son açıklamada Dr. Bekir Pakdemirli gerekli ihtiyacın belirleneceği belirtilmişti. Kamu Personeli mühendis adayları beklemekten yoruldu ve haklı taleplerinin duyulmasını istiyorlar.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyen 100 binlerce mühendis adayı 2018 yılı bitmeden önce atamalara dair ciddi bir açıklama beklerken, sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye Açık Mektup yazdı. İşte adayların kaleminde Tarım Bakanlığına 10 bin 551 memur alımı haklı talebi ve tüm detaylar:

Bizler 21 branşlı atama bekleyen sayımız yüz binleri aşan işsiz Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Veteriner Hekim, Su ürünleri Mühendisi ve Orman Mühendisi her branşın teknikerleriyiz.

Sayın Dr. Pakdemirli, Bakanlığa göreve geldiğiniz gün merhum babanız Ekrem Pakdemirli gibi atik, tuttuğunu koparan bir bakan olacağınızı ümit etmiştik. Ne yazık ki yanılmışız.

19 aydır size sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Vatanımızın her karış toprağını çolak bırakmamak ve milletimizin refahına hizmet etmek istiyoruz. Sizden önceki Sayın eski Bakanımız Fakıbaba bakanlığa 10551 personel alınacağına dair söz verdi. 24 Haziran seçimlerinden sonra bu söz unutuldu.

 Şimdi sorarız size Sayın Dr. Pakdemirli, Osmanlı imparatorluğunun mirası Türkiye Cumhuriyeti değil midir? Sizden önceki Bakanların mirası da sizler değil misiniz? Bu verilen sözler sizi de bağlamaz mı?

Sayın Dr. Pakdemirli,  Biliyoruz ki son dönemde ülkemizde artan gıda enflasyonu milletimizi zor durumda bırakmaktadır. Tarımda artan ithalat ve girdi maliyetlerinin artması çiftçimizi toprağı ekemez hale getirmiştir. Bunun yanında çiftçilerimiz kutsal mesleklerini bırakarak şehirlere göç etmektedirler.

 Size ve Bakanlığın her kademesinde çalışan değerli bütün meslektaşlarımıza sesleniyoruz. Bizler köhne bir memurluk istemiyoruz. Sahada aktif olarak çalışmak, çiftçilerimizle omuz omuza verip bütün sorunlarımıza çözüm olmak istiyoruz.

 Evet Sayın Dr. Pakdemirli bakınız size bir gerçekten bahsetmek istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her aileye 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyor. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız biliyor ki nüfusumuzun genç ve dinamik olması, Devletimizin bekasını teminat ediyor. Böylelikle memleketimizin kalkınmasının hızlanacağını da biliyor. Tabi ki sadece genç nüfus tek başına yetmez diyerek iyi eğitilmiş bir gençlikten de bahsediyor.

Şimdi Sayın Dr. Pakdemirli Devletimizin bizleri eğitmek için harcadığı parayı atama yapmayarak, Ülkemize bizleri hizmet etmekten mahrum bırakarak, çöpe mi atmak istiyorsunuz? Sayın Cumhurbaşkanımızın yıllardır verdiği mücadeleyi heba mı etmek istiyorsunuz?

Sayın Dr. Pakdemirli Bir zamanlar memleketimizde her köye öğretmen seferberliği yapıldı. O öğretmenler bu gün toprak gibi mahsullerini verdiler. Ziraat mühendisi Gıda mühendisi orman mühendisi su ürünleri mühendisi orman mühendisi ve her branşın teknikerlerini yetiştirdiler.

Sayın Dr. Pakdemirli siz şimdi bu yılların emeğine yüz mü çeviriyorsunuz? Bütün arkadaşlarımız adına sözlerimizi şu şiirle bitiriyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığına atama bekleyen tüm branşlar adına.

ziraat-marsi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler